Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Ես քարոզչությունը տանում եմ այնպես, ինչպես ապրում եմ
Ես քարոզչությունը տանում եմ այնպես, ինչպես ապրում եմ` սա է իմ կյանքը: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ իր ոչ ավանդական քարոզարշավի մասին ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը.
«Եթե այս օրերին նստում եմ երթուղային, ուրեմն իմացած եղեք` դա արել եմ միշտ: Եթե մոտենում եմ մարդկանց` դա էլ եմ միշտ անում: Սա իմ մշտական վիճակն է»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Aysor.am- ի հարցին, թե քաղացիների հետ այսքան սերտ շփումից հետո, պատրա՞ստ է արդյոք թեկնածուն Հանրային հեռուստատեսությունում իրեն հատկացված անվճար եթերաժամը տրամադրել քաղաքացիներին, ինչպես ժամեր առաջ կոչ է արել Թեղուտի պաշտպանության քաղաքացիական նախաձեռնությունը, Հովհաննիսյանը պատասխանեց.
«Նախաձեռնության անդամները կարող են ազատ զգալ և ինձ հետ էլ հանդիպել: Ամեն դեպքում ես նախընտրում եմ անձնական շփումն ու քննարկումը: Լավ գիտեք, որ Սերժ Թանկյանն ինձ զորակցում է առաջին հերթին բնապահպանական տեսակետներիս համար»,- ասաց թեկնածուն և հիշեցրեց, որ ինքն ու իր համակիրները` ժառանգականները, միշտ առանց կուսակցականացնելու մասնակցել են բոլոր քաղաքացիական ակցիաներին:
«Այսպիսով, իհարկե, պատրաստ եմ քաղաքացիների հետ կիսել այդ թանկ ու կարճատև եթերային հնարավորությունը: Կկիսեմ նրանց հետ, ովքեր պարաստ են հասկանալու, որ սա ընդհանուր օրակարգ է»,- ասաց Հովհաննիսյանը:

““I campaign the same way I live – this is my life”, Raffi Hovannisian stated at the meeting with journalists today. He spoke about his untraditional election campaign.
“If I currently travel by minibus, it means that I have always done so. I approach people and speak to them now, and I always do this,” he said.
In response to Aysor.am’s question “After associating with voters, are you prepared to share your free airtime on Public Television with citizens? Teghut Protection civil initiative made such an appeal a few hours ago”, Hovannisian replied:
“The members of the initiative can meet with me. In any case I prefer personal contact and discussion. As you know, Serj Tankian supports me first of all for my environmental views,” the presidential candidate said, adding that he and his followers, members of Heritage Party have been involved in all civil moves.
“So I am prepared to share expensive and short airtime with citizens. I will share it with those who can understand that this is a common agenda,” Raffi Hovannisian said.