Ս. Սարգսյան. Ճգնաժամերը մի քանիսն էին, որ կբավականացնեին մի քանի նախագահի
Դիմելով դավթաշենցիներին` նախագահի թեկնածուն խնդրեց, որ նախագահական ընտրություններում նրանք իրենց քվեն տան իրեն:
«Մենք 5 տարի առաջ պայմանագիր ենք կնքել ձեզ հետ, քանի որ քվեարկությունը պայմանագրի պես մի բան է: Մենք հաղթահարեցինք բարդ մարտահրավերներ, մենք հաղթահարեցինք մեր երկրում առկա քաղաքական և տնտեսական ճգնաժամը»,- ասաց նա` հավելելով, որ առաջիկա 5 տարիների համար ևս յուրօրինակ պայմանագիր է կնքվելու:
Քանակական առումով այդ ճգնաժամերը, նախագահի թեկնածուի խոսքով, շատ զգացվեցին և դրանք կբավականացնեին մի քանի նախագահների, սակայն «Ես չեմ տրտնջում: Մենք բոլորս հայ ենք, մենք ընկճվելու իրավունք չունենք»:
Նախագահի թեկնածուն ասաց, որ իրենք խրախուսելու են յուրանաքրյուր անհատի նախաձեռնողականությունը և հաջողությունների հասնելու ձգտումը. «Մենք պետք է աջակցենք նրանց, ովքեր զգում են այդ աջակցության կարիքը»:

Серж Саргсян: Кризисов в Армении хватило бы на нескольких президентов
Кандидат в президенты Армении, действующий президент Серж Саргсян сегодня в рамках президентской кампании встретился с избирателями в административном районе Давиташен.
Обратившись к жителям района, кандидат в президенты отметил: «Мы пять лет назад заключили с вами договор, поскольку голосование – это своеобразный договор. За эти годы нам удалось преодолеть сложные вызовы, политический и экономический кризис в стране», - сказал он.
Серж Саргсян отметил, что этих кризисов хватило бы не на одного, а на нескольких президентов. «Однако я все равно не жалуюсь», - подчеркнул он.
Кандидат в президенты С.Саргсян заявил, что в ближайшие пять лет в стране будет поощряться инициатива и стремление каждого человека достичь успеха. «Мы должны поддерживать тех, кто нуждается в поддержке», - сказал Серж Саргсян.