Ղեկավարությունը պետք է ամեն ինչ անի` սահմանը պաշտպանող երիտասարդների համար
«Այսօր Հայոց բանակի ստեղծման 21-րդ տարեդարձն է, մեր բոլորի հպարտության օրը»,- իր ֆեյսբուքյան էջում նման գրառում է կատարել ԱԳ նախկին նախարար, ԲՀԿ պատգամավոր Վարդան Օսկանյանը:
«Մենք գլուխ ենք խոնարհում մեր զոհերի առաջ, որոնք իրենց կյանքը ներդրեցին այսօրվա Հայաստանի անկախության հիմքում, երախտագիտության խոսքեր ենք ասում զոհվածների ընտանիքներին: Մենք երախտագիտություն ենք հայտնում նաև բոլոր ծառայածներին ու ծառայողներին և հատկապես առաջապահ գծի մեր զինվորներին, որոնք անմիջական վտանգին կանգնած են դեմ-հանդիպման:
Այս օրը պետք է լինի նաև այն օրը, երբ երկրի ղեկավարությունը խոստանա և գործով ապացուցի, որ ամեն ինչ կանի սահմանը պաշտպանող այդ երիտասարդների համար, որպեսզի նրանք հնարավորություն ունենան իրենց նպատակներին ու երազներին հասնել սեփական հայրենիքում»,- գրել է Վ. Օսկանյանը:

Осканян:Руководство страны должно сделать все для тех, кто защищает границу
«Сегодня 21-ая годовщина формирования Армянской армии, день гордости для всех нас», - написал на своей странице в социальной сети Facebook экс-глава МИД Армении, депутат парламента от партии «Процветающая Армения» Вардан Осканян.
«Мы склоняем головы перед всеми погибшими, пожертвовавшими своей жизнью во имя сегодняшней независимой Армении, благодарим семьи погибших. Мы выражаем признательность всем тем, кто нес и несет службу, особенно нашим солдатам на передовых позициях, которые стоят лицом к лицу перед прямой опасностью.
Этот день должен стать днем, когда руководство страны пообещает и на деле докажет, что сделает все для этих, стоящих на защите границы, молодых людей, чтобы они имели возможность претворить в жизнь свои мечты и цели и в родном государстве», - написал В.Осканян.