Րաֆֆի Հովհաննիսյանն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանն արծարծվել են երկու հայկական հանրապետությունների ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկուստեք նշվել է Հայաստանի և Արցախի քաղաքական ուժերի միջև սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը, հատկապես` ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ու Արցախի միջազգային ճանաչման գործում:

NKR president receives Raffi Hovannisian
The President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian received today the presidential candidate, leader of Heritage Party Raffi Hovannisian, the press service of the NKR president reports.
The interlocutors discussed a number of issues related to the foreign and domestic policies of the two Armenian republics.
They stressed the need for close cooperation between the political forces of Armenia and Artsakh, especially on the Nagorno Karabakh conflict settlement and the international recognition of the NKR.