Րաֆֆի Հովհաննիսյանն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանն արծարծվել են երկու հայկական հանրապետությունների ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկուստեք նշվել է Հայաստանի և Արցախի քաղաքական ուժերի միջև սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը, հատկապես` ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ու Արցախի միջազգային ճանաչման գործում:

Президент НКР принял председателя партии «Наследие» Р.Ованнисяна
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял председателя партии «Наследие», кандидата в президенты РА Раффи Ованнисяна. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече был затронут ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики двух армянских республик.
Была обоюдно отмечена необходимость тесного сотрудничества между политическими силами Армении и Арцаха, в особенности, в вопросе урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и международного признания НКР.