Քոչարյանների հայցը մասնակի բավարարվել է. ԴԱՀԿ-ը «Առաջին լրատվականում» է
Այս պահին ԴԱՀԿ աշխատակիցները գտնվում են «Առաջին լրատվական» ՍՊ ընկերությունում և փորձում են արգելանք դնել «Առաջին լրատվական» և «Սկիզբ մեդիա կենտրոն» ընկերությունների գույքի վրա:
Նշենք, որ հունվարի 15-ին Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը մասնակիորեն բավարարել է Ռոբերտ և Սեդրակ Քոչարյանների հայցը ընկերության դեմ, որով նրանք պահանջում էին որպես պատիվը և արժանապատվությունն արատավորող տեղեկությունների հերքման և վնասի հատուցման համար վճարել 5.000.000 ՀՀ դրամ:
Դատարանի որոշմամբ` ընկերություններին պատկանող գույքի վրա դրվել է 5 մլն դրամի արգելանք, իսկ դրամական միջոցների արգելանքի մասով հայցը մերժվել է:
«Սկիզբ մեդիա կենտրոն» ՍՊԸ-ի փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ ԴԱՀԿ աշխատակիցների պահանջը անօրինական է, քանի որ նրանք իրենց որևէ ծանուցում չեն ուղարկել, իսկ գույքը ոչ թե ընկերությանն է պատկանում, այլ բոլորովին  այլ սեփականատեր ունի:
«Մենք այժմ փորձում ենք ժամանակ շահել: ԴԱՀԿ աշխատակիցները սպասում են, որպեսզի հաշվապահությունից իրենց ներկայացվեն համապատասխան փաստաթղթեր»,- ասաց Ն. Բաղդասարյանը:

Иск Кочарянов против «Первого Информационного» частично удовлетворен
Сотрудники Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) находятся в данный момент в редакции «Первого Информационного» и пытаются наложить арест на имущество информационного агентства и ООО «Скизб медиа кентрон».
Отметим, что 15-го января суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш г. Еревана частично удовлетворил иск Роберта и Седрака Кочарянов против компаний с требованием опровергнуть сведения, «порочащие честь и достоинство», и в качестве возмещения ущерба взыскать 5 000 000 драмов.
Решением суда на принадлежащее компаниям имущество наложен арест, а по части ареста денежных средств иск отклонен.
Адвокат ООО «Скизб медиа кентрон» Николай Багдасарян отметил в беседе с корреспондентом Aysor.am, что требование сотрудников СПИСА незаконно, поскольку они не направили компании уведомление, при этом используемая компанией территория является собственностью другого лица, так же как и инвентарь.
«Мы сейчас пытаемся выиграть время. Сотрудники СПИСА ждут, чтобы им представили соответствующие документы из бухгалтерии», - сказал Н.Багдасарян.