Արման Մելիքյանի անունը կլինի քվեաթերթիկներում
ՀՀ նախաահի թեկնածու Արման Մելիքյանը չի պատրաստվում հանել իր թեկնածությունը: Այս մասին թեկնածուն հայտարարեց այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ: Արման Մելիքյանը նշեց, որ քաղաքացիները իրեն ձայն կտան այն բանի համար, որ եկել է ընտրողի ու ընտրվաղի իրավունքները պաշտպանելու:
Թեկնածուն անդրադարձավ նաև նախագահի թեկնածու Արամ Հարությունյանի հայտարարությանը` նշելով, որ ողջունում է այդ կոչը, սակայն չի միանա նրան: Ինչ վերաբերում է այն հարցին, թե ինչ է անելու Մելիքյանն ընտրություններց հետո, թեկնածուն ասաց. «Շարունակելու եմ զբաղվել իմ աշխատանքով: Ես ինձ տեսնում եմ առնվազն նույն տեղում»:
Թեկնածուն չի բացառում, որ ընտրություններից հետո ինչ- որ բողոքի ձայներ ու դժգոհություններ կլինեն, սակայն դրանք զանգվածային անկարգությունների չպետք է վերածվեն:

Арман Меликян не собирается снимать свою кандидатуру
Кандидат в президенты Армении, экс-глава МИД НКР Арман Меликян не собирается снимать свою кандидатуру. Об этом кандидат в президенты сообщил сегодня в ходе встречи с журналистами. Арман Меликян отметил, что граждане проголосует за него, потому что он защищает права избирателей и избираемого.
Кандидат обратился также к заявлению кандидата в президенты, лидера партии «Национальное согласие» Арама Арутюняна, отметив, что приветствует этот призыв, однако не присоединиться к нему. «Я буду продолжать заниматься своей работой. Я вижу себя как минимум на этом месте»,- сказал он.
А.Меликян не исключает, что после выборов будут недовольства и жалобы, однако они не должны перерасти в массовые беспорядки.