Պ. Հայրիկյանը ՍԴ դեռ չի դիմել. Եթե դիմի, ապա փետրվարի 10-ին
ՀՀ նախագահի թեկնածու, ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանի ընկեր և կուսակցության արտաքին կապերի պատասխանատու Կարո Եղնուկյանը Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց, որ իրենք մինչև վերջնաժամկետը` փետրվարի 10-ը ՍԴ դիմում չեն ներկայացնելու:
«Ամեն ինչ կախված է Պ. Հայրիկյանի առողջական վիճակից: Եթե նա կարողացավ շարունակել քարոզարշավը, մենք չենք դիմի ՍԴ, իսկ այս խառնաշփոթը պայմանավորված էր նրանով, որ մենք հստակ չգիտեինք՝ արդյոք փետրվարի 10-ին ՍԴ-ն կընդունի մեր հայցադիմումը (փետրվարի 10-ը կիրակի է, ոչ աշխատանքային - Aysor.am), սակայն ՍԴ-ից հայտնեցին, որ կարող ենք նաև այդ օրը դիմում ներկայացնել: Պ. Հայրիկյանը ցանկանում է շարունակել քարոզարշավը, սակայն երեկվա տվյալներով, առանց ցավազրկողի չի կարողանում քնել»,- ասաց Կ. Եղնուկյանը:
Նշենք, որ ՍԴ-ից մեզ հայտնեցին, որ հերթապահություն է սահմանվել, և նաև շաբաթ-կիրակի օրերին պատրաստ են ընդունել ՀՀ նախագահի թեկնածուներից դիմում, եթե, իհարկե, նա կամենա ու վերջապես կողմնորոշվի:

Паруйр Айрикян пока не обращался в КС. Решение будет принято 10 февраля
Ответственный по внешним связям Объединения «Национальное самоопределение» и друг Паруйра Айрикяна Каро Ехнукян сообщил корреспонденту Aysor.am, что до окончательного срока, 10 февраля, они не будут представлять заявления в Конституционный суд Армении.
«Все зависит от состояния здоровья П.Айрикяна. Если он сможет продолжить предвыборную кампанию, мы не обратимся в КС, а это неразбериха обусловлена тем, что мы четко не знаем, примет ли КС 10 февраля наше заявление (10 февраля нерабочий день, воскресенье – прим. Aysor.am). Однако в КС сообщили, что мы можем представить заявление и в этот день. П.Айрикян хочет продолжать предвыборную кампанию, однако по вчерашним данным, он не может спать без обезболивающих препаратов», - сказал К.Ехнукян.
Отметим, что в Конституционном суде Армении в выходные будет установлено дежурство на случай подачи кандидатом в президенты Армении, лидером «Объединения «Национальное самоопределение» Паруйром Айрикяном заявления о переносе выборов на две недели. Последний срок подачи заявления – конец рабочего дня в воскресенье.