ՀՅԴ–ն  կհայտարարի, թե իր ընտրազանգվածն ինչպես պետք է քվեարկի
ՀՅԴ–ն ընտրություններից առաջ կհայտարարի, թե իր ընտրազանգվածն ինչպես պետք է քվեարկի: Այս մասին ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ ՀՅԴ պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը:
«Շտապելու կարիք չկա, որովհետև փոփոխություններն արագ են տեղի ունենում, հատկապես այն դեպքում, երբ Հայրիկյանը դեռ վերջնական որոշում չի կայացրել՝ դիմելու է ՍԴ, թե ոչ»,- ասաց Ա. Ռուստամյանը:
Միևնույն ժամանակ պատգամավորը նկատեց, որ ինքը հակված է նրան, որ գնա և քվեարկի «Բոլորին դեմ եմ». «Սա ճիշտ ձև է, որովհետև այն քաղաքացիները, որոնք դեմ են, գոնե կարողանան իրենց կարծիքն արտահայտել: Ես ստիպված ԲՈԼՈՐԻՆ ԴԵՄ ԵՄ կգրեմ քվեաթերթիկի վրա, որն, իհարկե, անվավեր կդառնա, ինչը նույնպես պայքարի ձև է»:
Հայաստանում, պատգամավորի խոսքերով, չկա ժողովրդավարություն, իսկ եթե լիներ այն, ապա գոնե մեկ անգամ իշխանություն կփոխվեր այս երկրում. «Թե չէ 20 տարի է նույն իշխանությունն է»:

Shortly before the presidential election, ARF-Dashnaktsutyun Party will issue a statement, based on which the ARFD electorate will decide how to vote in the election, the ARFD faction deputy Armen Rustamian told reporters today.
“There is no reason for haste. The processes are happening rapidly, and Paryur Hayrikian has not yet decided whether to apply to the Constitutional Court or not,” Rustamian noted.
According to him, he is going to vote against all the candidates in the election. “I will write “I am against all” on my voting paper, which will be recognized as spoiled, but this is also a form of struggle”.
He said there is no democracy in Armenia, noting that if democracy exited in the country, there would be a change of power at least once. “The same authorities have remained in power in the past 20 years”.