Հանրային խորհուրդը կքննարկի ՄԱԿ-ի գրասենյակները Թուրքիա տեղափոխելու հարցը
ՀՀ Հանրային խորհրդում այսօր անդրադարձել են Թուրքիայի կողմից ՄԱԿ-ի եվրոպական գրասենյակների զգալի մասը Թուրքիա տեղափոխելու գործընթացը: Այս մասին տեղեկանում ենք Հանրային խորհրդի մամուլի ծառայությունից:
Խորհրդակցությունը հրավիրվել է ՀՀ Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանի կողմից: Դրան մասնակցել են ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության միջազգային կազմակերպությունների վարչության պետ Վահրամ Կաժոյանը, Հանրային խորհրդի անդամներ Կարինե Դանիելյանն ու Ռուբեն Սաֆրաստյանը:
Կարևորելով ՄԱԿ-ի տարածաշրջանային գրասենյակների և Հայաստանի միջև համագործակցությունը, ինչպես նաև կիսելով ՄԱԿ-ի աշխատանքներին ներգրավված բազմաթիվ հայաստանյան հասարակական կազմակերպությունների մտահոգությունը Հանրային խորհրդը որոշել է առաջիկայում կազմակերպել հանրային բաց լսումներ՝ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի, ԱԺ խմբակցությունների, Արտաքին գործերի և Սփյուռքի նախարարությունների, ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի, ՀՀ-ում գործող եվրոպական դիվանագիտական ներկայացուցչություների և հայաստանյան հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:

Общественный совет Армении обсудит вопрос переноса бюро ПРООН в Стамбул
Сегодня в Общественном совете Армении состоялось совещание, в ходе которого обсуждался вопрос переноса офиса Европейского регионального бюро Программы развития ООН из Братиславы в Стамбул.
Как сообщает пресс-служба Общественного совета Армении, в совещании участвовали председатель постоянной комиссии парламента Армении по внешним отношениям Артак Закарян, начальник управления международных организаций МИД Армении Ваграм Кажоян, члены Общественного совета Карине Даниелян и Рубен Сафрастян.
С учетом актуальности и важности данного вопроса в ближайшее время будут организованы открытые слушания с участием членов постоянной комиссии парламента Армении по внешним отношениям, депутатов парламента Армении, представителей МИД и министерства Диаспоры, армянского офиса ООН, послов и сотрудников дипломатических представительств европейских стран, а также представителей общественности.