Հայրիկյանը` միասնական թեկնածուի մասին. Never say never
Չեմ հասկանում, գուցե նախանձից, կամ չգիտեմ էլ ինչից դրդված մարդիկ այս պահին անդրադառնում են ոչ թե իմ կոչի բովանդակությանը, այլ կոչ անելու ձևին: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը:
«Գիտնական մարդը վերցնում է իմ դիմումը և չի խոսում դրա բովանդակության մասին, չեմ հասկանում դու գող ես, թե ավազակ, որ վախենում ես հրապարակային գործելուց, սա ինչ բոլշևիկյան, ՀՀՇ-ական մոտեցում է»,- ասաց Հայրիկյանը՝ անդրադառնալով ընդդիմադիր երկու թեկնածուներին իր արած միանալու կոչին:
Հայրիկյանը լրագրողների հետ իր հանդիպումը սկսեց` մեկնաբանելով Հրանտ Բագրատյանի այն խոսքերը, թե Հայրիկյանը ընդդիմություն չէ և որ հրապարակայնացրել է երեք թեկնածուների միջև` Հայրիկյան-Բագրատյան-Հովհաննիսյան, տարվող գաղտնի խոսակցությունները. «Դու ով ես, որ ես քո հետ ժողովրդից գաղտնի խոսակցություն ունենամ»,- ասաց Հայրիկյանը՝ ավելացնելով որ հրապարակային բաց նամակից առաջ բազմիցս զանգահարել է նույն կոչով, բայց նրանք ժամանակ չգտնելու պատճառով իր հետ խոսել են միայն հպանցիկ և շարունակել քարոզարշավը:
«Ես հասկացա, որ ժամանակի սղության հարց կա, ՍԴ` իմ դիմում ներկայացնելը հենց ժամանակ շահելու միջոց էր: Մտածում էի, որ դիմումը կարող եմ 3 օրից նոր հետ վերցնեմ, ներկայացնելու պահին պարզ դարձավ, որ հետ վերցնելու ժամկետը 24 ժամն է: Սա է իմ փոփոխական պահվածքի պատճառը»,-ասաց Հայրիկյանը:
Նա նաև նշեց, որ, չնայած ամեն ինչին, պատրաստ էր գնալ հաղթական ճանապարհով, պատրաստ է միավորման, անգամ այն մարդու հետ, ով իր հիվանդասենյակում ասում էր, թե դեռ պետք է ճշտել մահափորձ է կատարվածը, թե ոչ. «Բայց մարդիկ հաղթել չեն ուզում, նրանց պարզապես երևալ է պետք»:
«Այս օրերին ես ինձ համար նոր Հրանտ բացահայտեցի, և նա այն մարդն է, ով Լևոն Տեր-Պետրոսյանից պառլամենտական աթոռ ստանալուց հետո, առաջադրվելուց առաջ, կարող է անգամ չխորհրդակցել նրա հետ»,- ասաց Հայրիկյանը:
Լրագրողներից մեկի հարցին՝ այնուամենայնիվ դեռ հնարավոր է թեկնածուների միավորում, նա պատասխանեց մի ասացվածքով, որն, ըստ իրեն, անգլերեն ավելի լավ է հնչում՝ Never say never:

Паруйр Айрикян о едином кандидате: «Never say never»
Лидер Объединения «Национальное самоопределение», кандидат в президенты Армении Паруйр Айрикян прокомментировал сегодня в ходе встречи с журналистами слова другого кандидата, председателя партии «Свобода» Гранта Баграияна о том, что Айрикян не является оппозицией, поскольку нарушил конфиденциальность разговоров между тремя кандидатами Айрикян-Багратян-Ованнисян.
«Кто ты такой, чтобы я вел с тобой разговоры в тайне от народа», - сказал П.Айрикян. По его словам, до публичного открытого письма, он неоднократно звонил кандидатам, с тем же призывом, однако они, из-за отсутствия времени, разговор был кратким.
«Я понял, что времени остается мало, и мое заявление в КС было направлено на то, чтобы выиграть время. Я думал, что могу взять обратно заявление через три дня, однако в момент его представления выяснилось, что забрать его нужно через 24 часа. В этом причина моего переменчивого поведения», - сказал П.Айрикян.
Он отметил, что несмотря ни на что, готов идти по победному пути, готов к объединению, даже с человеком, который заявил в палате, что нужно еще выяснить, является ли совершенное покушением или нет.
По его словам, в эти дни он открыл для себя нового Гранта Багратяна. «Он тот человек, который после получения парламентского мандата от Левона Тер-Петросяна, может даже не советоваться с ним», - сказал П.Айрикян.
На вопрос одного из журналистов, тем не менее, возможно ли еще объединение кандидатов, кандидат в президенты ответил: «Never say never».