Սերժ Սարգսյան. Դա արդար էր և մենք հաղթեցինք
«Երբ 1988 թ.- ին մեր ժողովուրդը ոտքի կանգնեց, դա շարժում էր, պայքար անարդարության դեմ, պատմական արդարության վերականգնման համար, դա պայքար էր մեր անկախության համար: Դա արդար էր և մենք հաղթեցինք», - այսօր Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը:
Նրա խոսքով՝ այսօր հասարակությունը պայքարում է ոչ միայն արտաքին, այլև ներքին անարդարության դեմ, իսկ հայրենասեր մարդիկ պետք է  թշնամի դառնան  պաշտոնյաների բոլոր արտոնություններին, անհավասարություններին:
Ս. Սարգսյանն անընդունելի անվանեց այն, որ բացթողումները պայմանավորում են խորհրդային տարիներից ժառանգություն մնացած արատավոր երևույթներով կամ պետականության՝ երիտասարդ լինելու հանգամանքով:
Նրա հավաստմամբ, թեև Հայաստանը չունի նավթագազային և հումքային այլ պաշարներ, բայց պետք է զարկ տա արդյունաբերության, գյուղատնտեսության, գիտության զարգացմանը:
Անդրադառնալով դատական համակարգի կատարելագործմանը, թեկնածուն նշեց, որ դատավորը  պետք է դրսևորի այնպիսի բարձր պրոֆեսիոնալիզմ և անաչառություն, որ նույնիսկ պարտվող կողմը հոգու խորքում համաձայն լինի դատական որոշման հետ:
«Դա հնարավոր է, անհնար չէ: Եթե մենք, իրոք, գործենք միասնաբար, մեր սկզբունքները համարենք ամեն ինչից վեր, եթե միասին որոշենք, ապա չեմ ասում կարճ ժամանականահատվածում կամ մի քանի ամսում, ինչպես ուրիշ թեկնածուներ են ասում, բայց կարելի է հասնել դրան: Նժդեհն է ասում, որ այն ազգը, որը չի ուզում պարտվել, չի պարտվի, իսկ մենք՝ ուղղակի հաղթելու ենք», - ասաց նա:

Серж Саргсян: Наша борьба была справедливой, и мы одержали победу
«В 1988 году наш народ встал на путь борьбы против несправедливости. Это была борьба за восстановление исторической справедливости, за нашу независимость. Наша борьба была справедливой, и мы одержали победу», - заявил сегодня кандидат в президенты Армении, действующий президент Серж Саргсян в ходе встречи с избирателями административного района Норк-Мараш.
По словам Сержа Саргсяна, сегодня борьба общества направлена не только против внешней, но и против внутренней несправедливости и патриоты должны выступать против привилегий и неравенства.
Кандидат в президенты назвал неприемлемым то обстоятельство, что упущения обуславливаются оставшимися с советских времен порочными явлениями или фактором молодой армянской государственности.
Серж Саргсян подчеркнул, что хотя Армения и не имеет нефти и других сырьевых ресурсов, необходимо стимулировать развитие промышленности, сельского хозяйства и науки.
Обратившись к реформированию судебной системы, Серж Саргсян отметил, что судья должен проявлять такой высокий профессионализм и беспристрастность, чтобы даже потерпевшая поражение сторона была согласна с судебным решением. «Это возможно, если мы действительно будем действовать сообща, ставить наши принципы выше всего», - заявил Серж Саргсян.