Արցախի նախագահն ընդունել է ռուսաստանաբնակ բարերարների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնությունում բնակվող ծնունդով վաղուհասցի մի խումբ բարերարների:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել բարերարներին հայրենիքին մշտական աջակցություն ցուցաբերելու համար՝ հավելելով, որ նրանց կողմից կատարվող աշխատանքը նպաստում է Վաղուհաս գյուղի և Մարտակերտի շրջանի
սոցիալ-տնտեսական, մշակութային եւ հոգևոր ոլորտների զարգացմանը:
Քննարկվել են նաև մի շարք նոր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար Վլադիկ Խաչատրյանը, Վաղուհասի Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցու հոգևոր հովիվ տեր Հովհաննես քահանա Հովհաննիսյանը:

Президент НКР принял группу благотворителей из России
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял группу благотворителей – уроженцев села Вагуас, проживающих в Российской Федерации. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства выразил признательность благотворителям за постоянную помощь, оказываемую родине, добавив, что проводимая ими работа содействует развитию социально-экономической, культурной и духовной сфер села Вагуас и Мартакертского района.
Были обсуждены также вопросы, касающиеся осуществления ряда новых программ.
Во встрече приняли участие руководитель мартакертской райдминистрации Владик Хачатрян, духовный пастырь церкви Святой Богоматери в Вагуасе отец Ованнес Ованнисян.