Շարմազանով. Հույս ունեմ՝ Հովհաննիսյանն անձամբ կծանոթանա իմ հայտարարությանը
«Կարծում եմ`Րաֆֆի Հովհաննիսյանը անձամբ չի ծանոթացել իմ հայտարարությանը, քանզի այնտեղ ամեն ինչ շատ մատչելի հայերենով է շարադրված, հուսամ` պարոն Հովհաննիսյանին այսօր, այնուամենայնիվ, կփոխանցեն իմ հայտարարությունը` նրան հնարավորություն տալով գոնե հետագայում խուսափել տհաճ իրավիճակներից»: Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում մեկնաբանելով «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հայտարարությունները՝ այս մասին ասաց ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
Նշենք, որ այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը անդրադարձել էր իր և Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանդիպման մանրամասները հրապարակելու վերաբերյալ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի տարածած հայտարարությանը և նշել, որ «ամոթ նրանց, ովքեր փորձում են սպառնալ ձայնագրության միջոցով»:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Է. Շարմազանովը հայտարարել էր. «Անկեղծ ասած, իսկապես ուզում էի տեղեկանալ Հանրապետության նախագահի և պարոն Հովհաննիսյանի երեկվա հանդիպման վերաբերյալ պարոն Հովհաննիսյանի խոստացած պատմությանը: Այն, ինչ լսեցի, խիստ տարօրինակ էր: Տպավորություն ստացա, որ այդ հանդիպման ժամանակ նախագահն ընդամենը 3 անգամ «ոչ» է ասել, իսկ այնուհետեւ պարոն Հովհաննիսյանը բոցաշունչ ելույթ է ունեցել այն մասին, որ ընտրությունների ընթացքում արձանագրված խախտումների մեղավորները պետք է գտնվեն ու պատժվեն օրենքի ուժով, ինչին ի պատասխան նախագահը լռել է: Համաձայնեք, նույնիսկ զվարճալի է: Թափանցիկության ու հրապարակայնության կատարելության նմուշ մի պատմություն: Եթե այսպես շարունակվի, կարծում եմ, ստիպված պիտի լինենք հրապարակել, թե իրականում ինչ են շուրջ մեկ ժամ խոսել նախագահն ու պարոն Հովհաննիսյանը, որքան էլ որ հավատում էինք, թե դա հավուր պատշաճի կանի պարոն Հովհաննիսյանը»:

Э.Шармазанов: Надеюсь, Раффи Ованнисян ознакомится с моим заявлением
«Думаю, Раффи Ованнисян не ознакомился с моим заявлением, поскольку там все изложено на доступном армянском языке. Надеюсь, господину Ованнисяну сегодня, тем не менее, передадут мое заявление, тем самым, дав ему возможность хотя бы в дальнейшем избегать неприятных ситуаций», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь Республиканской партии Армении, комментируя заявления лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна.
Отметим, что сегодня в ходе пресс-конференции Раффи Ованнисян обратился к распространенному вице-спикером парламента Армении Эдуардом Шармазановым заявлению об оглашении подробностей встречи с президентом Сержем Саргсяном, и отметил, что «тем, кто пытается угрожать записью, должно быть стыдно».
Напомним, ранее Э.Шармазанов заявил: «Честно говоря, я в действительности хотел узнать обещанную Ованнисяном историю относительно вчерашней встречи с президентом страны. То, что я услышал, было крайне странно. Создалось впечатление, что во время этой встречи президент сказал всего 3 раза «нет», а затем господин Ованнисян произнес пламенную речь о том, что виновные в зафиксированных во время выборов нарушениях должны быть выявлены и наказаны по закону, в ответ на что, президент промолчал. Согласитесь, что это даже весело. История эта – просто пример совершенства прозрачности и публичности. Если так будет продолжаться, думаю, мы вынуждены будем опубликовать, о чем в действительности говорили около часа президент и господин Ованнисян, хотя мы и верили в то, что это сделает надлежащим образом господин Ованнисян».