ԱԺ նախագահի առաջարկն ընդունել են ՀՅԴ-ն ու «Ժառանգությունը»
«Երկրում ընթացող հետընտրական զարգացումները քննարկելու մասին իմ կողմից արված առաջարկն ընդունել են ՀՅԴ և «Ժառանգություն» խմբակցությունները, և հիմա մենք քննարկումների փուլում ենք»,- ԱԺ նիստի մեկնարկն այսպես տվեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահմյանը:
Նա հույս հայտնեց, որ իրենց կհաջողվի գտնել մի ձևաչափ՝ այդ հարցն Ազգային ժողովում քննարկելու համար: ԱԺ նախագահը տեղեկացրեց, որ ՀՅԴ և «Ժառանգության» ներկայացուցիչների կողմից առաջարկ է եղել, որն այսօր կքննարկվի:
Հիշեցնենք, որ նշյալ խմբակցությունների պատգամավորներն ԱԺ նախագահին երեկ առաջարկել էին արտահերթ նիստ հրավիրել:

ARFD and Heritage factions accept proposal of NA speaker
“My proposal to discuss the post-election developments in the country has been accepted by ARF-Dashnaktsutyun and Heritage factions, and we are currently at a stage of discussions,” National Assembly Speaker Hovik Abrahamian said at the start of the session in the parliament today.
He expressed hope they will find a format for discussing the issue in the National Assembly. Abrahamian announced that the representatives of ARFD and Heritage factions proposed that the issue be discussed today.
We would remind you yesterday the deputies of the abovementioned factions proposed that the NA speaker convene a special session.