ԱԺ նախագահի առաջարկն ընդունել են ՀՅԴ-ն ու «Ժառանգությունը»
«Երկրում ընթացող հետընտրական զարգացումները քննարկելու մասին իմ կողմից արված առաջարկն ընդունել են ՀՅԴ և «Ժառանգություն» խմբակցությունները, և հիմա մենք քննարկումների փուլում ենք»,- ԱԺ նիստի մեկնարկն այսպես տվեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահմյանը:
Նա հույս հայտնեց, որ իրենց կհաջողվի գտնել մի ձևաչափ՝ այդ հարցն Ազգային ժողովում քննարկելու համար: ԱԺ նախագահը տեղեկացրեց, որ ՀՅԴ և «Ժառանգության» ներկայացուցիչների կողմից առաջարկ է եղել, որն այսօր կքննարկվի:
Հիշեցնենք, որ նշյալ խմբակցությունների պատգամավորներն ԱԺ նախագահին երեկ առաջարկել էին արտահերթ նիստ հրավիրել:

АРФД и «Наследие» приняли предложение спикера парламента Армении
Парламентские фракции АРФ «Дашнакцутюн» и партии «Наследие» приняли предложение спикера Национального Собрания Армении Овика Абрамяна об обсуждении поствыборных развитий в Армении. Об этом заявил сегодня во время заседании парламента О.Абраамян.
Он выразил надежду, что им удастся найти формат для обсуждения этого вопроса в парламенте. Спикер парламента сообщил, что от представителей АРФД и партии «Наследие» поступило предложение, которое будет обсуждено сегодня.
Напомним, депутаты фракции АРФД и партии «Наследие» предложили накануне спикеру парламента Армении созвать внеочередное заседание.