Ստեփան Սաֆարյանը հերքում է ՌԴ դեսպանի հետ հանդիպման լուրը
«Հրապարակ»-ը գրել է, որ «Ժառանգություն» կուսակցությունը գտնվում է ոչ միայն ներքին, այլև արտաքին ուժերի ուշադրության կիզակետում:
«Ժառանգության» նկատմամբ հետաքրքրություն է ցուցաբերում Հայաստանում ՌԴ դեսպան Կովալենկոն, որը մինչ այս հանդիպել էր Ռուբեն Հակոբյանի, օրերս էլ, ինչպես տեղեկացնում են թերթի աղբյուրները, Ստեփան Սաֆարյանի հետ: Ինչ են խոսել «կողմերը»՝ աղբյուրները չեն նշում, սակայն տեղեկացնում են, որ այդ զրույցով է նաև պայմանավորված Հայկ Բաբուխանյան-Ստեփան Սաֆարյան արդեն քանի օր սոցցանցում շարունակվող «դեբատը»»:
«Հանդիպե՞լ եք պարոն Կովալենկոյի հետ և ի՞նչ եք քննարկել» հարցին` Ստեփան Սաֆարյանն ասել է. «Ոչ, չենք հանդիպել, լուրը չի համապատասխանում իրականությանը»: Իսկ եթե հանդիպեիք, կասեի՞ք այդ մասին: «Իհարկե ոչ»,- բազմանշանակ ժպտաց նա:

Hraparak: Safarian denies rumors of meeting with Russian ambassador
“Hraparak” daily writes that Heritage Party is currently at the center of attention of both domestic and external forces.
The Russian ambassador in Armenia Vyacheslav Kovalenko showed interest in Heritage Party: according to the daily’s sources, he has met with party members Ruben Hakobian and Stepan Safarian.
Stepan Safarian denied these rumors: “No, we didn’t meet. This information is untrue”. When asked whether he would confirm the fact if the meeting actually took place, Safarian replied: “Of course not”.