Շարմազանով. Րաֆֆի Հովհաննիսյանն աստիճանաբար գալիս է մեր տարբերակին
«Ես Րաֆֆի Հովհաննիսյանին արդեն պատասխանել եմ, և իմ պատասխանը բավականին գրագետ, պարզ, մատչելի է: Հուսով եմ, որ իր գործընկերները, կուսակից ընկերները երեկ կամ գոնե այսօր տրամադրել են իմ հայտարարության տեքստը»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում, մեկնաբանելով Ր. Հովհաննիսյանի երեկվա հայտարարությունը` այս մասին ասաց ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Երբ կարդա այդ տեքստը, կարծում եմ այլևս չի հայտնվի այնպիսի տհաճ իրավիճակում, ինչպես երեկ է հայտնվել»,- հավելեց Շարմազանովը:
Հարցին, թե այնուամենայնիվ, ինչո՞ւ իշխանությունը չի ներկայացնում հանդիպման մանրամասները, Շարմազանովը պատասխանեց, թե Ր. Հովհաննիսյանը լրագրողների հետ ամեն անգամ հանդիպելիս ներկայացնում է ավելի շատ մանրամասներ, դիտարկմանը, թե Ձեր տարբերակը ո՞րն է, նա նկատեց. «Ինքն աստիճանաբար գալիս է մեր տարբերակին»:
Թե ի՞նչ քաղաքական զարգացումներ և հանգուցալուծում է հնարավոր հետագայում, ՀՀԿ մամուլի խոսնակը նկատեց, թե միայն ու միայն լինելու են սահմանադրական նորմերին համապատասխան հանգուցալուծումներ:

Э.Шармазанов: Раффи Ованнисян постепенно подходит к нашему варианту
«Я уже ответил Раффи Ованнисяну, и мой ответ довольно грамотен, ясен и доступен. Надеюсь, его коллеги по партии накануне или хотя бы сегодня представили текст моего заявления», - заявил сегодня вице-спикер парламента, пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов в ходе беседы с журналистами, комментируя вчерашние заявления лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна.
«Если он прочитает этот текст, думаю, впредь не будет оказываться в неприятных ситуациях, как это произошло накануне», - отметил Э.Шармазанов.
На вопрос о том, почему власти, тем не менее, не представляют подробности встречи, Э.Шармазанов ответил, что Раффи Ованнисян, во время каждой встречи с журналистами представляет все больше подробностей. В ответ на замечание журналистов: «А каков Ваш вариант?», вице-спикер парламента ответил: «Он постепенно приходит к нашему варианту».
Обратившись к возможным дальнейшим политическим развитиям, пресс-секретарь РПА заявил, что решения и действия будут только в рамках конституционных норм.