Շարմազանով. Րաֆֆի Հովհաննիսյանն աստիճանաբար գալիս է մեր տարբերակին
«Ես Րաֆֆի Հովհաննիսյանին արդեն պատասխանել եմ, և իմ պատասխանը բավականին գրագետ, պարզ, մատչելի է: Հուսով եմ, որ իր գործընկերները, կուսակից ընկերները երեկ կամ գոնե այսօր տրամադրել են իմ հայտարարության տեքստը»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում, մեկնաբանելով Ր. Հովհաննիսյանի երեկվա հայտարարությունը` այս մասին ասաց ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Երբ կարդա այդ տեքստը, կարծում եմ այլևս չի հայտնվի այնպիսի տհաճ իրավիճակում, ինչպես երեկ է հայտնվել»,- հավելեց Շարմազանովը:
Հարցին, թե այնուամենայնիվ, ինչո՞ւ իշխանությունը չի ներկայացնում հանդիպման մանրամասները, Շարմազանովը պատասխանեց, թե Ր. Հովհաննիսյանը լրագրողների հետ ամեն անգամ հանդիպելիս ներկայացնում է ավելի շատ մանրամասներ, դիտարկմանը, թե Ձեր տարբերակը ո՞րն է, նա նկատեց. «Ինքն աստիճանաբար գալիս է մեր տարբերակին»:
Թե ի՞նչ քաղաքական զարգացումներ և հանգուցալուծում է հնարավոր հետագայում, ՀՀԿ մամուլի խոսնակը նկատեց, թե միայն ու միայն լինելու են սահմանադրական նորմերին համապատասխան հանգուցալուծումներ:

Sharmazanov: Raffi Hovannisian gradually comes to our option
“I have already given my answer to Raffi Hovannisian. My answer is quite competent, clear, and accessible. I hope that his colleagues and party members handed the text of my statement to him yesterday or at least today,” spokesman for Republican Party of Armenia (HHK), Vice Speaker of the National Assembly Edward Sharmazanov told reporters today in the National Assembly, when commenting on yesterday’s statement of R. Hovannisian.
“I think after reading that text, he will not encounter unpleasant situations such as the one that occurred yesterday,” Sharmazanov added.
When asked why the authorities do not give details of the meeting, Sharmazanov replied that R. Hovannisian gives more and more details each time when he speaks with reporters. Asked to comment on their option, Sharmazanov noted: “He gradually comes to our option”.
In response to the question about the possible political developments and solutions, HHK spokesman said that their solutions will be in line with Constitutional norms.