Դեմիրճյան.Նախագահի ընտրությունները համալրեցին կեղծված ընտրությունների ցանկը
«Նախագահական ընտրությունները ոչ թե դարձան մեր երկրի պատմության լավագույն ընտրությունները, այլ համալրեցին կեղծված ընտրությունների ցանկը: Այդպես էլ պետք է լիներ, քանի որ այս իշխանություններն ու արդար ընտրությունները անհամատեղելի հասկացություններ են»,- ԱԺ-ում հայտարարեց ՀԱԿ խմբակցության անդամ Ստեփան Դեմիրճյանը:
Շարունակելով խոսքը` ԱԺ պատգամավորն ասաց, որ փետրվարի 18-ին հասարակությունը մերժեց գործող վարչախմբին, որի կառավարման տարիների ընթացքում երկրում աճել է աղքատությունը, խորացել սոցիալական բևեռվածությունը:
«Մերժեց այն իշխանությանը, որը մարդկանց դատապարտում է անհուսության և արտագաղթի: Փետրվարի 18-ին ժողովուրդը «ոչ» ասաց երկրում առկա քրեաօլիգարխիկ համակարգին, ընտրակաշառքին և վերատիրացավ իր արժանապատվությանը: Ընտրությունները և դրան հաջորդած իրադարձությունները շատ հստակ ցույց տվեցին, որ մեր ժողովուրդը չի ուզում նվաստացված ապրել իր երկրում և թույլ չի տա բռնանալ իր կամքի վրա»,- ասաց Ս. Դեմիրճյանը:
Մարդիկ, նրա խոսքով, փոփոխություններ են պահանջում, և այդ փոփոխությունները պետք է սկսեն ժողովրդի քվեն ստացած իշխանության ձևավորումից:
Եզրափակելով խոսքը` ԱԺ պատգամավորն ասաց, որ իր ղեկավարած ՀԺԿ-ն, ինչպես միշտ, կլինի ժողովրդի կողքին և կշարունակի պայքարել հանուն արդարության և արժանապատվության հաղթանակի:

С.Демирчян: Президентские выборы не стали лучшими в истории нашей страны
«Эти президентские выборы не стали лучшими в истории нашей страны, а пополнили список сфальсифицированных выборов. Так и должно было быть, поскольку эти власти и справедливые выборы – несовместимые понятия», - заявил сегодня в парламенте Армении член фракции «Армянского национального конгресса» Степан Демирчян.
Депутат парламента отметил, что 18 февраля общество сказало «нет» властвующему режиму, в годы правления которого в стране выросла нищета и углубилась социальная поляризация.
«18 февраля народ сказал «нет» правящей системе, избирательным подкупам и вернул себе достоинство. Выборы и последовавшие события очень четко показали, что наш народ не хочет жить в унижении и не позволит насилия над своей волей», - заявил С.Демирчян.
По его словам, люди требуют изменений и эти изменения должны начаться с формирования власти, получившей голос народа.
Резюмируя, С.Демирчян отметил, что возглавляемая им Демократическая партия Армении, как всегда, будет находиться рядом с народом и продолжать борьбу во имя победы справедливости и достоинства.