Թևան Պողոսյան. Այս պայքարը որևէ մեկի դեմ չէ
ԱԺ հայտարարությունների ժամին «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Թևան Պողոսյանը, անդրադառնալով հետընտրական շրջանի զարգացումներին, նշեց, որ համաժողովրդական ոգևորություն չի նկատում, թեև բոլորը մեծ սպասելիքներ ունեին այս ընտրություններից:
«Այսօր մեկ հարց է օրակարգում՝ արդյոք ստեղծվե՞լ է մի իրավիճակ, երբ համաժողովրդական ոգևորություն է դեպի երկրի զարգացում գնալը ու, արդյոք ընտրությունները նպաստեցի՞ն հասարակության մոտ հավատի վերականգնմանը: Անձամբ ես դա չեմ տեսնում: Բայց մի դրական բան կա՝ քաղաքացիական հասարակությունն այսօր ամուր է, քան երբեք»,- ասաց Թ.Պողոսյանը:
Անդրադառնալով տարվող պայքարին` նա նշեց, որ այդ պայքարը բոլորի համար է, բոլորի հեռանկարի համար, և որևէ մեկի դեմ չէ և որքան էլ ընդունվի կամ չընդունվի, ինչպիսի երանգ էլ դրան տվրի, այն անպայման հաջողություն է ունենալու:

Теван Погосян: Это борьба не направлена против кого-либо
Депутат парламентской фракции партии «Наследие» Теван Погосян, обратившись сегодня в ходе заседания Национального Собрания к поствыборным развитиям, отметил, что хотя все связывали с этими выборами большие надежды, однако всенародного воодушевления нет.
«Сегодня на повестке один вопрос, содействовали ли эти выборы восстановлению доверия народа, сложилась ли ситуация, когда стремление продвигаться вперед вызывает воодушевление народа. Лично я этого не вижу. Но позитив в том, что гражданское общество сегодня крепче, чем когда-либо», - заявил Теван Погосян.
Касаясь проводимой борьбы, депутат отметил, что это борьба для всех, она не нацелена против кого-либо и, вне зависимости от того, принимается она или нет, и какой бы оттенок ей ни придавался, она обязательно приведет к успеху.