Թևան Պողոսյան. Այս պայքարը որևէ մեկի դեմ չէ
ԱԺ հայտարարությունների ժամին «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Թևան Պողոսյանը, անդրադառնալով հետընտրական շրջանի զարգացումներին, նշեց, որ համաժողովրդական ոգևորություն չի նկատում, թեև բոլորը մեծ սպասելիքներ ունեին այս ընտրություններից:
«Այսօր մեկ հարց է օրակարգում՝ արդյոք ստեղծվե՞լ է մի իրավիճակ, երբ համաժողովրդական ոգևորություն է դեպի երկրի զարգացում գնալը ու, արդյոք ընտրությունները նպաստեցի՞ն հասարակության մոտ հավատի վերականգնմանը: Անձամբ ես դա չեմ տեսնում: Բայց մի դրական բան կա՝ քաղաքացիական հասարակությունն այսօր ամուր է, քան երբեք»,- ասաց Թ.Պողոսյանը:
Անդրադառնալով տարվող պայքարին` նա նշեց, որ այդ պայքարը բոլորի համար է, բոլորի հեռանկարի համար, և որևէ մեկի դեմ չէ և որքան էլ ընդունվի կամ չընդունվի, ինչպիսի երանգ էլ դրան տվրի, այն անպայման հաջողություն է ունենալու:

Tevan Poghosian: This struggle is not aimed against anyone
Deputy of Heritage parliamentary faction Tevan Poghosian spoke about the post-election developments at the session of the National Assembly today. In his words, everybody placed great hopes on the election but there is no national enthusiasm at the moment.
“The only issue on the agenda is whether the election helped restore the people’s trust and whether there is currently a situation when the desire to move forward arouses popular enthusiasm. Personally, I don’t see this. But the positive thing is that civil society is now stronger than ever,” Tevan Poghosian stated.
As regards the ongoing struggle, the deputy said it is a struggle for all citizens, it is not aimed against anybody, and this struggle will succeed, regardless of whether it is accepted or not.