Նախկին ժառանգական. Ես հավատում եմ Հովհաննիսյանի անկեղծությանը
Րաֆֆի Հովհանիսյանի «բարևի» քարոզարշավը ինձ դուր է գալիս: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց նախկին ժառանգական Կարինե Հակոբյանը:
Բանախոսը նշեց, թե Ազատության հրապարակը պետք է օգտագործենք հասարակական պահանջն իշխանություններին հասցնելու համար. «Մենք պետք է այս պայքարն օգտագործենք համակարգի փոփոխության համար: Ես կարծում եմ, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ներկայացնում է հասարակության պահանջը՝ ընտրությունների արդյունքը»,- ասաց նախկին Ժառանգականը:
Կարինե Հակոբյանը հավատում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի պայքարի անկեղծությանը. «Ես կհուսահատվեմ, եթե այդպես չլինի: Րաֆֆի Հովհաննիսյանը միշտ բաց է եղել հասարակության աչքի առաջ»:
Հակոբյանը նշեց՝ կարևոր է, որ փոխվի արատավոր ինստիտուտը, այլ ոչ թե գլուխը:
«Ես իսկապես նախընտրում եմ, որ իշխանությունը գնա ընդառաջ հասարակական պահանջին, թեկուզ՝ նախագահը չփոխվի»,-ասաց Կարինե Հակոբյանը:

Бывший член партии «Наследие»: Я верю в искренность Рафффи Ованнисяна
Площадь Свободы в Ереване нужно использовать для того, чтобы довести требование общественности до властей. Об этом заявила сегодня в ходе встречи с журналистами бывший член партии «Наследие» Карине Акопян.
«Мы должны использовать эту борьбу для изменения системы. Я считаю, что Раффи Ованнисян представляет требование общества – результат выборов», - сказала Карине Акопян.
Карине Акопян заявила, что и ей нравится кампания Раффи Ованнисяна «Hello Revolution» и она верит в искренность его борьбы. «Я разочаруюсь, если это будет не так. Раффи Ованнисян всегда был открытым политиком», - отметила она.
По мнению К.Акопян, необходимо в первую очередь изменить саму порочную систему. «Я действительно предпочитаю, чтобы власти пошли навстречу общественному требованию, если даже президент не сменится», - заявила К.Акопян.