Ադրբեջանի երկրորդ քաղաք Գյանջայում արտակարգ դրություն է մտցվել
Ադրբեջանի մեծությամբ երկրորդ քաղաք Գյանջայում, ոչ պաշտոնապես, արտակարգ դրություն է մտցվել: Գյանջայում բնակիչներին ժամը 24-ից հետո արգելվել է փողոց դուրս գալ, ինչը կապված է այն հանգամանքի հետ, որ իշխանությունները վախենում են հնարավոր քաղաքացիական շարժումներից: Այս մասին հայտնում է «Tia.az» կայքը:
Այն բանից հետո, երբ տեղական գործադիր իշխանությունը տեղեկացվել է, որ Գյանջայում ամեն պահի կարող է բողոքի ակցիա սկսվել, իրավապահ մարմինների հետ միասին խորհրդակցություն է անցկացվել և որոշում է ընդունվել արտակարգ դրություն մտցնել:
Բնակչությանն ու ժամանցային կենտրոնների տնօրենները զգուշացվել են այդ մասին: Նրանք, ովքեր չեն ենթարկվում հրամանին, տուն են ուղարկվում և ստիպում փակել կենտրոնները: Դրան առարկող քաղաքացիներին էլ տանում են ոստիկանական բաժանմունքն:

Во втором городе Азербайджана - Гяндже введено чрезвычайное положение
Во втором по величине городе Азербайджана - Гяндже введено неофициальное чрезвычайное положение. Людям запрещено выходить на улицы после полуночи, и связано это с опасениями властей из-за возможных народных волнений, сообщает «Tia.az».
После того, как местная исполнительная власть была проинформирована о том, что в Гяндже в любой момент может начаться акция протеста, было проведено срочное совещание с участием силовых структур и принято решение о введении режима чрезвычайного положения.
Людей и владельцев развлекательных объектов предупредили о запрете. Нарушителей сопровождают домой, и заставляют закрывать объекты, а сопротивляющихся забирают в отделение полиции.