Դերենիկ Դումանյանն այցելել է Պարույր Հայրիկյանին
ՀՀ առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանն այսօր այցելեց «Գրացիա» միջազգային Կարմիր խաչի կենտրոնում բուժումը շարունակող ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Պարույր Հայրիկյանին, հետաքրքրվեց նրա առողջական վիճակով։
Մասնագետները նախարարին ներկայացրեցին Պարույր Հայրիկյանի բուժման ընթացքը։ Բժիշկների հավաստմամբ` վերջին մի քանի օրում ԱԻՄ առաջնորդի առողջական վիճակի դրական տեղաշարժ է արձանագրվում. ցավերը խիստ նվազել են, ձեռքի շարժողականության ֆունկցիան վերականգնվում է, ինչի արդյունքում ընդհանուր ինքնազգացողությունը բարելավվում է։ Պարույր Հայրիկյանի վերականգնողական համալիր բուժումը շարունակվում է։
Նախարար Դումանյանը հանձնարարեց բուժման արդյունավետությունը բարձրացնելու նպատակով ըստ անհրաժեշտության ընդգրկել լրացուցիչ մասնագետներ, իրականացնել լրացուցիչ հետազոտություններ և դրանց արդյունքների մասին պարբերաբար տեղեկացնել իրեն։

Министр здравоохранения Армении посетил Паруйра Айрикяна
Министр здравоохранения Армении Дереник Думанян посетил сегодня экс-кандидата в президенты Армении Паруйра Айрикяна, продолжающего лечение в Международном реабилитационном центре «Грация»Армянского общества Красного Креста.
Специалисты проинформировали министра о ходе лечения П.Айрикяна. Они заверили, что за последние несколько дней наблюдается положительная динамика, уменьшились боли, восстанавливается двигательная функция руки, в результате чего улучшилось общее самочувствие. Комплексная реабилитация Паруйра Айрикяна продолжается.
Министр здравоохранения поручил для повышения эффективности лечения привлечь при необходимости дополнительных специалистов, проводить дополнительные обследования и периодически информировать его о результатах.