Պասկալևա. Առաջին թռիչքը սարերի հետևում չէ. Ոչ ոք չի կարող կանգնեցնել
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ռեժիսոր, լրագրող Ցվետանա Պասկալևան կիսվեց Ստեփանակերտի օդանավակայանի հետ կապված իր սպասումներով.
«Շատ ուրախ եմ, չեմ էլ կարող նկարագրել որքան: Կարծում եմ՝ առաջին թռիչքի օրը սարերի հետևում չէ: Էլի եմ ասում` ֆիլմս ավարտվում է թռիչքի կադրերով ու այդ թռիչքը ոչ ոք երբեք չի կարողանա կանգնեցնել»,- ասաց Պսկալևան:
Նա նշեց, որ Ստեփանակերտի օդանավակայանում եղել է ու տեսել է, որ ամեն բան արդեն պատրաստ է.
«Ամեն բան կա, անգամ աշխատողների համազգեստը: Այնպիսի տպավորություն է, որ մնում է միայն մի կոճակ սեղմել ու թռչել»,- ասաց Պասկալևան:
Նա համոզված է, որ Ադրբեջանը չի համարձակվի հարվածել քաղաքացիական ինքնաթիռի, քանի որ դա միջազգային սկանդալ կլինի:

Paskaleva: First flight is round the corner
“My recent film ends with a scene showing the spread wings and Stepanakert Airport…,” the film director, journalist Tsvetana Paskaleva said at a meeting with journalists held today.
“I am so glad that I just cannot describe my joy. I think the first flight is round the corner. No one can stop these flights,” she noted.
According to Paskaleva, she went to Stepanakert Airport where everything is ready.
“Everything, even the uniform of the staff, is ready. The impression is that it only remains to press a button and operate a flight,” T. Paskaleva said.
In her words, Azerbaijan will not dare to shoot down civilian planes as such actions may cause an international scandal.