Կայացել է ֆինանսական վարկավորման մեխանիզմների պարզեցման մասին քննարկում
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել ֆինանսական վարկավորման մեխանիզմների պարզեցմանը, տոկոսադրույքների նվազեցմանը և ֆինանսական ռեսուրսների հասանելիության մակարդակի բարձրացմանը վերաբերող խորհրդակցություն: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ ֆինանսների, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունների, Կենտրոնական բանկի և շահագրգիռ այլ գերատեսչությունների ղեկավարներ ու ներկայացուցիչներ:
Խորհրդակցության մասնակիցները ներկայացրել են իրենց դիտարկումներն ու համապատասխան առաջարկությունները, որոնց վերաբերյալ ծավալվել է մտքերի շահագրգիռ փոխանակություն:
Վարչապետ Սարգսյանը հանձնարարել է պատկան գերատեսչությունների ղեկավարներին՝ շարունակել քննարկումները ներկայացված առաջարկությունների շուրջ և դրանք լրամշակված տարբերակով ներկայացնել հետագա քննարկման:

Consultation on crediting mechanisms held
A consultation was conducted by Prime Minister Tigran Sargsyan today, during which issues related to simplification of crediting mechanisms, reduction of interest rates, and ensuring access to financial resources were discussed, the press service of the government reports.
Heads and representatives of the ministries of finance and economy, the Central Bank of Armenia, and other departments took part in the consultation.
The prime minister instructed the heads of the appropriate departments to continue examining the proposals and submit their amended versions for discussion.