Սերժ Սարգսյանն ու Վլադիմիր Պուտինը կհանդիպեն մարտի 12-ին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 11-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: Այս մասին տեղեկանում ենք Նախագահի մամուլի և տեղեկատվության բաժնից:
Մոսկվայում մարտի 12-ին կկայանա Սերժ Սարգսյանի և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը: ՀՀ նախագահի 2013թ. ընտրություններից հետո Նախագահ Սերժ Սարգսյանի արտերկրյա առաջին այս այցի ընթացքում երկու երկրների ղեկավարները կքննարկեն հայ-ռուսական հարաբերությունների լայն օրակարգ, այդ թվում՝ քաղաքական, առևտրատնտեսական, հումանիտար ոլորտներում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Երկկողմ հարաբերությունների օրակարգից բացի, ՀՀ և ՌԴ նախագահները կանդրադառնան ԱՊՀ տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացման հարցերին:

Президенты Армении и РФ проведут переговоры в Москве
Президент Армении Серж Саргсян 11 марта с рабочим визитом посетит Москву, где 12 марта проведет встречу с президентом России Владимиром Путиным.
Как сообщили в пресс-службе президента Армении, в ходе переговоров предполагается обсудить ключевые вопросы дальнейшего развития многопланового политического, торгово-экономического и гуманитарного взаимодействия, а также тематику развития интеграционных процессов на пространстве СНГ.
Это первая зарубежная поездка президента Армении после состоявшихся 18 февраля президентских выборов.