Նալբանդյանը և Լեֆորը քննարկել են ԼՂՀ հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցը
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Լեֆորին: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են վերջերս Թբիլիսիում կայացած Արևելյան գործընկերության անդամ երկրների ոչ պաշտոնական հանդիպման արդյունքները, ինչպես նաև Արևելյան գործընկերության Վիլնյուսում կայանալիք գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին: ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը կրկին վերահաստատել է Եվրամիության աջակցությունը հիմնախնդրի խաղաղ հանգուցալուծմանն ուղղված ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին, ինչպես նաև կողմերի միջև վստահության ամրապնդման միջոցառումներին:

Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian received today EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia Philippe Lefort, the press service of Foreign Ministry reports.
The sides discussed the results of the unofficial meeting of Eastern Partnership member states held recently in Tbilisi, as well as preparatory work for the upcoming summit of the Eastern Partnership in Vilnius.
The interlocutors spoke about the peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict. P. Lefort reaffirmed the European Union’s support for the efforts of the OSCE Minsk Group Co-chairs on the peaceful settlement and for confidence building measures.