«Հայկական կողմը շարունակում է պահպանել հրադադարի ռեժիմի կանոնները»
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում, մարտի 10-ին, հայ-ադրբեջանական սահմանին ադրբեջանցի զինծառայող է մահացել: Պարզաբանումներ ստանալու նպատակով Aysor.am-ը դիմեց պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանին:
«Ադրբեջանական կողմի տարածած տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը: Հայկական կողմը շարունակում է պահպանել հրադադարի ռեժիմի կանոնները»,- նշեց Ա. Հովհաննիսյանը:
Հարցին, թե «ինչպես կգնահատեք իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին, արդյո՞ք վերջին օրերին հրադադարի ռեժիմի հաճախակի խախտումներ են արձանագրվել, Ա. Հովհաննիսյանը նշեց. «Վերջին օրերին հրադադարի ռեժիմի խախտումներն անհամեմատ քիչ են, առանձնապես ակտիվություն չի նկատվում»:

The Azerbaijani mass media reported that an Azerbaijani soldier was killed on March 10 at the Armenian-Azerbaijani border as a result of ceasefire violation. In this connection the defense minister’s spokesman Artsrun Hovhannisian told Aysor.am:
“The information spread by the Azerbaijani side does not correspond to reality. The Armenian side continues to observe the ceasefire regime rules”.
In response to the question: “What is your assessment of the situation at the Armenian-Azerbaijani border? Have there been frequent violations of the ceasefire in recent days?” A. Hovhannisian said: “The ceasefire violations were relatively few in recent days, and there has been no particular activity”.