Ր. Հովհաննիսյան. Այլևս ասելիք չունեմ Սերժ Սարգսյանին, ես միայն պետք է լսեմ
«Թող նախագահի վարչակազմը սուտ ինֆորմացիա չտարածի, թե ես մերժել եմ հանդիպումը»,- Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախագահի նախկին թեկնածու, հացադուլ հայտարարած Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Ես այլևս ասելիք չունեմ Սերժ Սարգսյանին, ես միայն պետք է լսեմ նրան, և ես պատրաստ եմ լսելու… Եթե ուզում է, կարող է գալ այստեղ, նույնիսկ Մոսկվա գնալուց առաջ հանդիպենք»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Անդրադառնալով Նախագահի մամուլի խոսնակի հայտարարությանը, Ր. Հովհաննիսյանն ասաց՝ բացարձակ սուտ է, թե ինքը մերժել է հանդիպումը. «Նախագահի նստավայրում շարունակվում է սուտն ու կեղծիքը… ես չեմ մերժել հրավերը: Սա վերջնագիր կամ սպառնալիք չէ, նրանք պետք է ճանաչեն ժողովրդի հաղթանակը, հակառակ դեպքում` այլ վիճակի հետ գործ կունենան»:

Raffi Hovannisian: I have no more to say to Sargsyan, I will only listen
“The presidential administration should not spread false information that I allegedly turned down the proposal to meet,“ the former presidential candidate Raffi Hovannisian told reporters in Liberty Square today. He has gone on hunger strike.
“I have no more to say to Serzh Sargsyan. I will only listen to him, and I am prepared to listen… He may come here if he wants. We can meet prior to his visit to Moscow,” Raffi Hovanniian stated.
Speaking about the statement of the Armenian president’s spokesman, Raffi Hovannisian said he did not reject the proposal to meet. “I didn’t decline the invitation. It is not an ultimatum or a threat. They should recognize the people’s victory - otherwise they will face a different situation”.