Ո՞ր դեպքում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կդադարեցնի հացադուլը
«Ես կողջունեմ, որ Սերժ Սարգսյանը գա Ազատության հրապարակ: Ես կողջունեմ ՍԴ-ի ազատ, արդար, սահմանադրական վճիռը: Ես հավատում եմ, որ մարդը կարող է ուղղվել, մաքրվել, և ՍԴ-ն ունի եզակի հնարավորություն` իր հետագիծը մաքրելու և փետրվարի 18-ի իրականությունը ներկայացնելու»,- Ազատության հրապարակում ընթացող ասուլիսի ժամանակ, պատասխանելով հարցին, թե եթե Սերժ Սարգսյան գա Ազատության հրապարակ, Հովհաննիսյանը կդադարեցնի՞ հացադուլը, ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա ասաց, որ կսպասի ՍԴ-ի վճռին` հույս հայտնելով, որ ՍԴ-ն չի արադարացնի կեղծված ընտրությունները:
«Սիրով կլսեմ Սերժ Սարգսյանի հանգուցալուծային առաջարկները: Եթե ՍԴ-ի և պարոն Սարգսյանի երաշխավորված լուծումը ստանամ, ապա հացադուլից դուրս գալու հարցը կդիտարկեմ»,- ասաց Ր. Հովհաննիսյանը:
Շարունակելով խոսքը` Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, որ եթե մինչև ապրիլի 9-ը Սերժ Սարգսյանն ինքնաբացարկ չներկայացնի, ապա «միասին կտոնենք նոր որակով և նոր քանակով նոր Հայաստանի երդմնակալությունը»:

“If Serzh Sargsyan comes to Liberty Square, I will welcome his step. I will welcome a fair, free and constitutional ruling the Constitutional Court. I believe that a person can improve and become purer, and the Constitutional Court has an exceptional opportunity to do it and present the reality of February 18,” the leader of Heritage Party Raffi Hovannisian declared at a press conference in Liberty Square today, when asked whether he will end his hunger strike if Serzh Sargsyan comes to Liberty Square.
He said he would wait for the Constitutional Court’s decision, expressing hope that the court will not justify the rigged-up election.
“I will be glad to hear Serzh Sargsyan’s proposals for handling the situation,” R. Hovannisian noted. “If I get a guaranteed solution from Serzh Sargsyan and the Constitutional Court, I will consider the possibility of ending my hunger strike,” he said.