Վահան Հովհաննիսյան. Պայքարի բոլոր ձևերը սպառված չէին
Հացադուլը ծայրահեղություն է: Սա Ազատության հրապարակում Րաֆֆի Հովհաննիսյանին այցի եկած ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամ Վահան Հովհաննիսյանի կարծիքն է:
«Անկախ ամեն ինչից` Րաֆֆի Հովհաննիսյանը վաստակել է հսակայական քանակության ձայներ: Ես կարծում եմ, որ պայքարի բոլոր ձևերը սպառված չէին, սակայն ես չէ, որ պիտի դասեր տամ պարոն Հովհաննիսյանին»,- ասաց Վահան Հովհաննիսյանը:
Ինչ վերաբերում է քաղաքական կոնսոլիդացիային և ընդդիմադիր խմբակցությունների մանդատները վայր դնելուն, ապա Վ. Հովհաննիսյանը հավաստիացրեց, որ ՀՅԴ-ն միշտ պատրաստ է մանդատները վայր դնել, սակայն դա, պատգամավորի խոսքով, պետք է իմաստ ունենա:

Vahan Hovhannisian: Not all forms of struggle were exhausted
A hunger strike is an extreme measure. Member of the ARF-Dashnaktsutyun parliamentary faction Vahan Hovhannisian expressed this opinion when he visited Raffi Hovannisian in Liberty Square today.
“Raffi Hovannisian received a huge number of votes. I think not all forms of struggle were exhausted, but I would not like to teach him a lesson,” the ARFD deputy noted.
As for political consolidation and giving up seats by the opposition factions of the parliament, Vahan Hovhannisian stated that ARFD Party is always prepared to give up their seats in parliament, but this step should be worthwhile.