Վահան Հովհաննիսյան. Պայքարի բոլոր ձևերը սպառված չէին
Հացադուլը ծայրահեղություն է: Սա Ազատության հրապարակում Րաֆֆի Հովհաննիսյանին այցի եկած ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամ Վահան Հովհաննիսյանի կարծիքն է:
«Անկախ ամեն ինչից` Րաֆֆի Հովհաննիսյանը վաստակել է հսակայական քանակության ձայներ: Ես կարծում եմ, որ պայքարի բոլոր ձևերը սպառված չէին, սակայն ես չէ, որ պիտի դասեր տամ պարոն Հովհաննիսյանին»,- ասաց Վահան Հովհաննիսյանը:
Ինչ վերաբերում է քաղաքական կոնսոլիդացիային և ընդդիմադիր խմբակցությունների մանդատները վայր դնելուն, ապա Վ. Հովհաննիսյանը հավաստիացրեց, որ ՀՅԴ-ն միշտ պատրաստ է մանդատները վայր դնել, սակայն դա, պատգամավորի խոսքով, պետք է իմաստ ունենա:

В.Ованнисян: Не все формы борьбы были исчерпаны
Голодовка – это крайняя мера. Такое мнение высказал сегодня депутат парламентской фракции АРФ «Дашнакцутюн» Ваан Ованнисян во время посещения Рафии Ованнисяна на площади Свободы в Ереване.
«Независимости от всего, Раффи Ованнисян получил огромное количество голосов избирателей. Я считаю, что не все формы борьбы были исчерпаны, однако не мне давать уроки господину Ованнисяну», - заявил Ваан Ованнисян.
Что касается политической консолидации и сложения мандатов оппозиционными фракциями парламента, то В.Ованнисян заверил, что АРФ «Дашнакцутюн» всегда готова сложить мандаты, однако этот шаг должен иметь смысл.