Բեյրութի օդանավակայանն ապօրինաբար չի ընդունում «Արմավիայի» ինքնաթիռը
Բեյրութի օդանավակայանն ապօրինաբար չի ընդունում «Արմավիայի» ինքնաթիռը, իսկ այն, որ խնդիրը կապված է ինքնաթիռի հետ, սուտ է: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին «Արմավիայի» լրատվական բաժնից:
«Արմավիայի ինքնաթիռը տեխնիկական խնդիրներ չունի, այն անցել է С – chek-ը և նոր վերադարձել արտերկրից: Այս պահին ՀՀ քաղավիացիան զբաղվում է այս խնդրով և հուսանք, որ մոտ ժամկետում խնդիրը կլուծվի և ուղևորները կթռչեն Բեյրութ: «Արմավիան» Բեյրութի կողմից փոխհատուցում կպահանջի պայմանավորվածությունը խախտելու համար»,-հայտնում են ավիաընկերությունից:
Հիշեցնենք, որ երեկ գիշերը նախատեսված Երևան-Բեյրութ չվերթը չի կայացել և ուղևորների մի մասը ստիպված գիշերել է օդանավակայանում, մի մասը տուն է վերադարձել:

Beirut’s Airport illegally refuses to receive a plane of Armavia airline and the information that the problem is related to the plane is untrue, Aysor.am was informed by the press service of Armavia.
“The plane has no technical problems. It underwent a C-Check and has just returned from abroad. At the moment the Civil Aviation Department is dealing with the problem. We hope the problem will be solved soon and the passengers will fly to Beirut. Armavia is going to demand compensation from Beirut Airport for breaking the agreement,” the airline said.
Last night a Yerevan-Beirut flight was delayed. Some passengers had to spend the night in the airport, while others went home.