Տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը
Մարտի 15-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և ԱԺ մարտի 18-21-ի չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 9 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 71 հարց, այդ թվում` 15 միջազգային պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու և ԱԺ մարտի 18-21-ի նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն Ազգային ժողովի մարտի 18-ի նիստում: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԺ-ից:

В парламенте Армении обсудили повестку четырехдневных заседаний
Сегодня состоялось рабочее совещание Национального Собрания Армении, которое вел председатель парламента Овик Абраамян.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, обсуждались проекты решений повесток дня третьей сессии НС РА пятого созыва и четырехдневных заседаний 18-21 марта. В проект повестки дня третьей сессии парламента вошли 9 вопросов. В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний парламента включен 71 вопрос, в том числе 15 международных договоров.
Проекты повесток дня третьей сессии Национального Собрания и четырехдневных заседаний 18-21 марта будут утверждены на заседании парламента 18 марта.