Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Երևանի քաղաքապետը լինելու է ժողովրդից մեկը
Պայքարը պատկանում է ողջ հայ ժողովրդին և ես միայն մի մասնիկն եմ այս ամենի: Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ այս մասին հայտարարեց հացադուլավոր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա ասաց, որ ժողովուրդը ոչ մի քայլ չի անելու առանց իրեն, և ինքն էլ ոչ մի քայլ չի անելու առանց ժողովրդի:
«Սրանից հետո ոչ միայն գործադիրը, այլև` դատական համարագրը պետք է ձևավորվի մեր կողմից` ժողովրդի կողմից»,- ասաց նա:
Ինչ վերաբերում է Երևանի ավագանու ընտրություններին` Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, որ ինչպես մասնակցեցին նախագահական ընտրություններին, այնպես էլ մասնակցելու են այդ ընտրություններին, որի ժամանակ իշխանությունը լինելու է ժողովրդինը:
««Ժառանգությունը» իր ցուցակը ներկայացնելու է հաջորդ շաբաթ. Երևանի քաղաքապետը լինելու է ժողովրդից մեկը: Երևանը վերադարձվելու է ժողովրդին»,- ասաց նա` հավելելով, թե մանրամասները կտրվեն հաջորդ «հաղթահավաքի» ժամանակ:

Raffi Hovannisian: Yerevan mayor will be a man of the people
“This struggle belongs to the Armenian people, I am only part of all this,” Heritage Party leader Raffi Hovannisian stated at the rally in Liberty Square today.
In his words, the people will not take a step without him, nor will he take a step without the people. “Henceforth not only executive power, but also judicial power shall be formed by us – the people,” Hovannisian said.
As for the elections to Yerevan Council of Elders, Raffi Hovannisian said they will run in these elections after the people come to power in the capital city.
“Heritage Party will present its list next week: a man of the people will be the mayor of Yerevan. Yerevan will be returned to the people,” Heritage leader declared.