Անդրիաս Ղուկասյան. Ապրիլի 9-ին բոլորը պետք է լինեն Ազատության հրապարակում
Բոլոր կուսակցություններն ապրիլի 9-ին պետք է լինեն Ազատության հրապարկում: Այս մասին բաց քաղաքացիական խորհրդի նիստի ժամանակ Ազատության հրապարակում հայտարարեց նախագահի նախկին թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանը:
«Սա միայն Րաֆֆի Հովհաննիսյանի և «Ժառանգության» խնդիրը չէ: Եկել է ժամանակը, որ այն ուժերը, որոնք ասում էին, թե ժողովրդի կողքին են, ապացուցեն դա: Նրանք ապրիլի 9-ին պետք է լինեն Ազատության հրապարկում, իսկ եթե չլինեն, ապա ընդունում են ընտրությունների արդյունքները»,- ասաց Ա. Ղուկասյանը:
Նախագահի նախկին թեկնածուի խոսքով` մոտ 20 օր ժամանակ կա և այդ ընթացքում հնարավոր է մոբիլիզացնել ուժերը:

Andrias Ghukasian: Everyone must come to Liberty Square on April 9
All the political forces must come to Liberty Square in Yerevan on April 9. Former presidential candidate Andrias Ghukasian made this statement at the sitting of Open Civil Council in Liberty Square today.
“It is not only the problem of Raffi Hovannisian and Heritage Party. The time has come for the forces saying that they are on the people’s side to prove it. They must come to Liberty Square on April 9. Otherwise it will mean that they have recognized the election results,” Ghukasian stated.
“There are 20 days left until April 9 and it is quite possible to mobilize forces during this period”, he said.