Բարոյական չէ առանց նրանց հարցնելու անուններ տալ ստվերային կառավարությունում
Ստվերային կառավարության կազմի համար անուններ հնչեցնելիս բարոյական չէ, առանց նրանց հարցնելու, անունները հնչեցնելը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ՀԱԿ պատգամավոր Գագիկ Ջհանգիրյանը:
«Ես չեմ ուզում ո՛չ գնահատական տալ այդ գործընթացներին, ո՛չ էլ առավել ևս՝ հնչեցված ազգանուններին: Դա իրենց կուսացության խնդիրն է»,- ասաց պատգամավորը:
Հարցին, թե հնարավո՞ր է արդյոք, որ իր անունն էլ լինի ստվերային կառավարության ցանկում, Գ. Ջհանգիրյանն ասաց. «Գիտե՞ք ինչ կա, ես չեմ կարծում, որ Լևոն Զուրաբյանը համաձայնել է, որ իր անունն այնտեղ հնչի, կամ Ստեփան Դեմիրճյանը, ում անուններն այնտեղ բարձրաձայնել են… Կա նաև բարոյականության խնդիր, որ առանց այդ անձանց հետ ինչ-որ նախնական համաձայնության, իրենց անունները այնտեղ հնչեցնելը, չեմ կարծում, թե դա այդքան ճիշտ բան է»:
Որպես հետընտրական զարգացումների հանգուցալուծում` Գ. Ջհանգիրյանը նշեց, թե դժվար է պատկերացում, թե ինչով պետք է ավարտվի և ինչ զարգացումներ կարող են լինել, «որովհետև հստակ ինչ-որ ծրագիր ներկայացված չի, կամ գործողությունների մեջ ես այսպես տրամաբանական քայլերի հաջորդականություն չեմ տեսնում»:
Հարցին, թե ի՞նչ պետք է արվեր, որ չի արվում, Գ. Ջհանգիրյանը նկատեց, որ չի ցանկանում խորհուրդներ տալ «Ժառանգության» առաջնորդին, և նա էլ պետք է որոշի իր անելիքները:
«Այ, որ ես լինեի, այն ժամանակ էլ կասեի, քանի որ ես չեմ, մենք չենք, Կոնգրեսը չի, այստեղ խորհուրդներ տալը անշնորհակալ գործ է: Այնտեղ բազմաթիվ գործիչներ կան, որոնք խորհուրդներ են տալիս, իսկ ես էդ խորհրդատու անձանց շրջանակի մեջ չեմ»,- եզրափակեց խոսքը Գ. Ջհանգիրյանը:

Джангирян: Озвучивать имена в составе теневого правительства – неправильно
Неправильно при озвучивании состава теневого правительства, называть имена членов «Армянского национального конгресса», не спросив их об этом. Об этом заявил сегодня в Национальном Собрании журналистам член парламентской фракции «Армянского национального конгресса» Гагик Джангирян.
«Я не хочу давать оценку ни этим действиям, и ни тем более озвученным именам. Это проблема партии «Наследие»», - сказал Г.Джангирян.
В ответ на вопрос о том, есть ли в составе теневого правительства его имя, Г.Джангирян заявил: «Не думаю, что Левон Зурабян или Степан Демирчян дали свое согласие на то, чтобы их имена были озвучены на Площади Свободы. Есть моральный аспект. Заранее не согласовав с ними это обстоятельство, неправильно озвучивать их имена».
Касаясь возможных вариантов развязки поствыборных развитий, Г.Джангирян отметил, что сложно представить, дальнейший ход развитий, поскольку «какая-либо четкая программа не представлена, кроме того в действиях нет логических, последовательных шагов».
На вопрос о том, что должно быть сделано, чего не делается, Г.Джангирян отметил, что не желает давать советы лидеру партии «Наследие» и он сам должен решить свои дальнейшие действия.