Բակո Սահակյանն Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված էին հանրապետության արտաքին քաղաքականության և գյուղատնտեսության ոլորտներին վերաբերող մի շարք հարցեր: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Արտաքին քաղաքականությանն առնչվող հարցերի և վերջերս արտասահման կատարած աշխատանքային այցերի մասին զեկույցներով հանդես են եկել ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ու մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը:
Գյուղատնտեսության զարգացման, մասնավորապես, գարնանացանի հետ կապված հարցերի շուրջ զեկույցներով հանդես են եկել գյուղատնտեսության նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը և պատասխանատու այլ պաշտոնյաներ:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է 2013թ. գարնանացանի նախապատրաստական աշխատանքների պատշաճ մակարդակով կազմակերպումը՝ այս ուղղությամբ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:

Президент НКР провел заседание Совета безопасности
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян провел 22 марта заседание Совета безопасности, в повестке которого был ряд вопросов, касающихся внешней политики и развития сельского хозяйства республики. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
С докладами по вопросам внешней политики, а также о зарубежных рабочих визитах выступили председатель Национального Собрания Ашот Гулян, министр иностранных дел Карен Мирзоян и министр культуры и по делам молодежи Нарине Агабалян.
С докладами о развитии сельского хозяйства, в частности, по вопросам, связанным с весенним севом, выступили министр сельского хозяйства Андраник Хачатрян и другие должностные лица.
Президент Саакян отметил важность организации подготовительных работ к весеннему севу на должном уровне, дав соответствующие поручения руководителям заинтересованных ведомств.