ԼՂՀ նորանշանակ ոստիկանապետը Կամո Աղաջանյանն է
Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին այցելել է ԼՂՀ ոստիկանություն և համակարգի աշխատակիցներին ներկայացրել նորանշանակ ոստիկանապետ Կամո Աղաջանյանին:
Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել ոստիկանության նախկին պետ Ռոբերտ Շաֆերյանի ներդրումն ու ավանդը համակարգի կայացման ու զարգացման գործում և երախտագիտություն հայտնել նրան երկարամյա ծառայության համար:
Նախագահը նշել է, որ Ռոբերտ Շաֆերյանը, ստանձնելով ԼՂՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալի պաշտոնը, այսուհետ էլ կօգտագործի իր հարուստ փորձն ու գիտելիքները հայրենիքի զորացման գործում:
Ներկայացնելով Կամո Աղաջանյանին` երկրի ղեկավարը նշել է, որ նրա աշխատանքային փորձը և մարդկային արժանիքները թույլ կտան նորանշանակ ոստիկանապետին պահպանել գերատեսչության ավանդույթները և նրա աշխատանքը դարձնել էլ ավելի արդյունավետ:

Б.Саакян представил сотрудникам Полиции НКР нового главу ведомства
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил сегодня полицию НКР и представил работникам структуры новоназначенного главу ведомства Камо Агаджаняна. Об этом сообщаект пресс-служба президента НКР.
Бако Саакян высоко оценил вклад бывшего начальника полиции Роберта Шаферяна в деле становления и развития структуры, выразив ему благодарность за многолетнюю службу.
Президент отметил, что Роберт Шаферян, вступая в должность заместителя секретаря совета безопасности НКР, и впредь будет использовать свой богатый опыт и знания в деле развития родины.
Представляя Камо Агаджаняна, глава государства отметил, что его опыт работы и человеческие качества позволят новоназначенному начальнику полиции поддержать сложившиеся здесь традиции и сделать работу полиции еще более эффективной.