Գեներալ-մայոր Ռոբերտ Շաֆերյանը ազատվել է Արցախի ոստիկանապետի պաշտոնից
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 25-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` ոստիկանության գեներալ-մայոր Ռոբերտ Շաֆերյանը ազատվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ոստիկանության պետի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն՝ երկարամյա ծառայության կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նույն օրը Նախագահը ստորագրել է նաև հրամանագիր գեներալ-մայոր Կամո Աղաջանյանին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ոստիկանության պետ նշանակելու մասին:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` Ռոբերտ Շաֆերյանը նշանակվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ:

Robert Shaferian relieved of his post as Police chief of Artsakh
The President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian signed on March 25 a decree on relieving Major General Robert Shaferian of his post as Chief of the NKR Police in accordance with Shaferian’ application for retirement on a pension, the press service of the NKR president reported.
On the same day Bako Sahakian signed a decree on the appointment of Major General Kamo Aghajanian as Chief of the Police of the NKR.
By another presidential decree, Robert Shaferian was appointed Deputy Secretary of the Security Council of the NKR.