ՀԱԿ պատգամավոր. Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պետք է շնորհակալ լինի
«Մենք ո՞նց կարող ենք ժողովրդական շարժման դեմ պայքարել, ուղղակի շարժման ընթացքի վերաբերյալ ունենք մեր մոտեցումը, որը չի համընկնում այն մարտավարության հետ, որը վարում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: Մենք դա հաղթական չենք համարում»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը նման տեսակետ հայտնեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանը:
Պատգամավորի խոսքով` ժողովուրդն արտահայտում է մի բան, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` մեկ այլ բան, և «մենք, որպես ժողովրդի կողմնակիցներ, չենք կարող համամիտ լինել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի որոշ քայլերի հետ»:
ՀԱԿ-ի «արմատական», «տիտղոսավոր» ընդդիմության ընտրազանգվածը, պատգամավորի հավաստմամբ, միշտ մնալու է իր առաջնորդի կողքին, և «եթե ընտրությունների ընթացքում ձայները տվել են Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, ապա միայն պետք է շնորհակալ լինել»:
Անդրադառնալով այն տեսակետին, թե ՀԱԿ-ը խանդում է «Ժառանգությանը», Լ. Սարգսյանն ասաց, որ իրենց ընտրազանգվածը միշտ մնում է ՀԱԿ-ի ընտրազանգված և Լևոն Տեր-Պետրոսյանի համակիր.
«Խանդի խնդիր չկա, եթե մենք այլ մղումներ ունենայինք, այդ ընտրազանգվածն Ազատության հրապարակում չէր լինի, բայց մենք գտնում ենք, որ եթե ժողովուրդն ուզում է արդարության հասնել՝ պայքարում է հանուն արդարության»:

HAK deputy: We don’t agree with Raffi Hovannisian’s tactics
“We take our own approach to the movement , and this approach does not coincide with Raffi Hovannisian’s tactics. We don’t consider his tactics victorious,” the deputy of Armenian National Congress (HAK) faction Ms. Lyudmila Sargsyan told reporters today.
She said the people express one thing, while Raffi Hovannisian expresses quite another so “as supporters of the people, we cannot agree with some of Raffi Hovannisian’s steps”.
In the words of Lyudmila Sargsyan, the electorate of the “radical” or “titular” opposition will always be on the side of their leader and “Raffi Hovannisian should have been grateful that they gave their votes to him in the election”.
As regards the viewpoint that HAK is jealous of R. Hovannisian’s Heritage Party, Luydmila Sargsyan noted that their electorate continues to be HAK electorate and Levon Ter-Petrosian’s supporters.