Ինքնասպանության փորձ արած աղջիկը հոգեկան շեղումներ է ունեցել. Աղբյուր
Հալաբյան փողոցի 38 շենքի 18-ամյա բնակչուհի Ա. Մ.-ն, ով այսօր առավոտյան փորձել էր ինքնասպան լինել, Aysor.am-ի տեղեկությունների համաձայն, նախկինում ևս ինքնասպանության փորձ է կատարել, և ունի հոգեկան շեղումներ: Բացի այդ, աղբյուրը նշեց, որ աղջկա մոտ կրոնական գրականություն չի հայտնաբերվել, ինչպես տեղեկացվում էր նախօրոք:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից Aysor.am-ի հայտնեցին, որ դեպքի հանգամանքները պարզվում են:
Հիշեցնենք, որ այսօր ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ա. Մ.-ն սպառնում է ինքնասպանության նպատակով իրեն ցած նետել:
Նշված վայր են ժամանել ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության օպերատիվ կառավարման կենտրոնի արագ արձագանքման խումբը, 1-03 ծառայության շտապօգնության խումբը և Ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի օպերատիվ-քննչական խումբը:

18-year-old who tried to commit suicide suffers from mental illness
A.M., an 18-year-old resident of house No 38 in Halabian Street in Yerevan, who attempted to commit suicide this morning, suffers from a mental illness, Aysor.am was informed today. Besides, according to the source, no religious literature has been found in her apartment, as some press reports claimed earlier.
The police said the circumstances of the incident are being examined.
This morning the Ministry of Emergency Situations received a phone call that A.M. was threatening to throw herself from an apartment.
The rapid response group of the Ministry’s Rescue Service, an ambulance, and policemen were sent to the scene. They dissuaded the young woman from committing suicide.