Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է Սոս Սարգսյանին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ այցելել է մեծանուն դերասան, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, Երևանի պատվավոր քաղաքացի Սոս Սարգսյանին: Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունը:
Շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ և ընդգծելով Սոս Սարգսյանի մեծ վաստակը ինչպես հայ թատերարվեստի, այնպես էլ երիտասարդ սերնդի կրթության ու դաստիարակության բնագավառում, քաղաքապետը քաջառողջություն ու նորանոր ստեղծագործական հաջողություններ է մաղթել վարպետին՝ վստահություն հայտնելով, որ հայ հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա հիանալու նրա մարմնավորած նոր կերպարներով:
Մտերմիկ զրույցի ընթացքում քննարկվել է նաև համազգային թատրոնի նոր շենքի կառուցմանն առնչվող հարցեր:
Շնորհակալություն հայտնելով այցելության ու գնահատանքի համար՝ վարպետը հույս է հայտնել, որ տարոն մարգարյանն այսուհետ ևս նույն եռանդով ու նվիրվածությամբ կաշխատի հանուն Երևանի ու երևանցու բարօրության:

Mayor visits actor Sos Sargsyan
On the occasion of World Theatre Day marked on March 27, Yerevan Mayor Taron Margarian visited today People’s Artist of the USSR, Honorary Citizen of Yerevan Sos Sargsyan, the press service of Yerevan Municipality reports.
Congratulating Sos Sargsyan, Yerevan Mayor underlined his significant contribution to Armenian dramatic art and education of the younger generation. Taron Margarian wished good health and success to the famous actor.
Sos Sargsyan thanked the Yerevan mayor for his attention, expressing hope that Taron Margarian will continue working with the same enthusiasm and devotion for the good of the capital city and its population.