Ա. Մովսիսյան. «Զվարթնոց» օդանավակայանի գները բարձր չեն
««Զվարթնոց» օդանավակայանի գները բարձր չեն»,- այսօր կառավարությունում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց Քաղավիացիայի վարչության պետ Արտյոմ Մովսիսյանը:
Նա նաև հավելեց, որ դիմել է «Զվարթնոց» օդանավակայանի կոնցեսիոներին` պատրաստել «Զվարթնոցի» ծառայությունների արժեքի վերաբերյալ վերլուծություններ:
Ա. Մովսիսյանի դիտարկմամբ, թույլ մասնագիտական վերլուծությունների արդյունքում, հավանական է բարձր գներ արձանագրվեն` եթե լիարժեք չեն տիրապետում օդային գործունեության նրբություներին:
Հնարավոր է Զվարթնոցն ամբողջական ծառայությունների փաթեթ է առաջարկում, որի մեջ տարբեր ծառայություններ կան, իսկ համարժեք ծառայությունն այլ օդանավակայնում կարող է ավելի ցածր լինել: Նա նաև մատնանշեց Հայաստան վառելք ներկրելու դժվարությունները, ցամաքային ճանապարհով որոշ ծառայություններ ստանալը և այլն:

Civil Aviation Department head: Zvartnost Airport’s prices are not high
“The prices of Zvartnots Airport are not high,” Head of Armenia’s Civil Aviation Department Artyom Movsisian told reporters during a briefing in the government.
Movsisian said he asked Zvartnots Airport’s concessioner to make an analysis of prices of Zvartnots services.
In his words, the conclusion about high prices at Zvartnots Airport may have resulted from a poor expert analysis.
The department head noted that the airport offers a comprehensive package of services, and prices of some services are lower in other airports. Besides, he pointed out problems related to the import of fuel into Armenia, and some other difficulties.