Երկուշաբթի՝ ժամը 10.00-ին. Րաֆֆին ժամադրեց Սուրիկ Խաչատրյանին
Ապրիլի 1-9-ը «Ժառանգության» առաջնորդ, ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կմեկնի մարզեր: Այս մասին Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց Ր. Հովհաննիսյանը:
Նա թվարկեց բոլոր այն մարզերն ու քաղաքաները, որոնցում լինելու է այդ օրերին, ապա կոչ արեց մարզպետներին, քաղաքապետներին պատրաստվել: Նա կոչ արեց նաև ոստիկաններին հետևել իրենց:
«Ապրիլի 5-ին լինելու է մեծ հանրահավաքը: Ես չեմ հրամայելու, չեմ հրահանգելու, թե ով ինչ է անելու: Այդ օրը մենք որոշելու ենք, թե ինչ ենք անելու ապրիլի 9-ին»,- ասել է Ր. Հովհաննիսյանը:
Հանրահավաքի ընթացքում Ր. Հովհաննիսյանն անդրադարձավ մասնավորապես Սյունիքի մարզպետ Ս. Խաչատրյանի խոսքին` ընդգծելով, որ դա որպես մարզպետ, նրա վերջին հարցազրույցն էր: Ապա դեմ առ դեմ խոսելու նպատակով Ս. Խաչատրյանին ժամադրեց` ապրիլի 1-ին՝ ժամը 10-ին՝ Սյունիքում:

Раффи Ованнисян «забил стрелку» губернатору Сюника 1 апреля в 10:00
Лидер партии «Наследие», бывший кандидат в президенты Армении Раффи Ованнисян 1-9 апреля посетит области Армении. Об этом Раффи Ованнисян заявил сегодня в ходе митинга на площади Свободы в Ереване.
Он перечислил все те области и города, которые собирается посетить в эти дни, призвав губернаторов и мэров подготовиться. Раффи Ованнисян призвал также сотрудников правоохранительных органов сопровождать их.
«5 апреля будет большой митинг. В этот день мы решим, что будем делать 9 апреля», - сказал Раффи Ованнисян.
В ходе митинга лидер партии «Наследие» обратился в частности к интервью губернатора Сюника Сурена Хачатряна, который позволил себе некорректные высказывания в адрес отца Раффи Ованнисяна – Ричарда Ованнисяна, подчеркнув, что это его последнее интервью в качестве главы области. Он заявил, что 1 апреля будет находиться в Сюнике и если Сурен Хачатрян захочет, может встретиться с ним и поговорить. «Если вы угрожаете прилюдно разбить мне голову, пожалуйста. Я назначаю вам время и место для этого – понедельник, Капан, 10:00 утра», - заявил Ованнисян.