Ռուբեն Հայրապետյան. «Վարդան Մինասյանը մեղավոր չէ»
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն այսօր ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ այսօր ՀՖՖ գործկոմը նույնպես չի ընդունել ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի հրաժարականը:
«Ես հասկանում եմ Վարդան Մինասյանին, որ երեք խաղում պարտություն կրելուց հետո հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: Այսօր գործկոմը քննարկեց այդ հարցը և նույնպես չընդունեց մարզչի հրաժարականը: Ես թիմի առջև խնդիր դրել եմ, բայց արդյունքում ձախողում եղավ: Չնայած դրան, ես նույնպես չընդունեցի Վարդան Մինասյանի հրաժարականը, որովհետև պարտությունների մեջ նա մեղք չունի: Եթե աշխատասեր չլիներ և չընդունվեր խաղացողների կողմից, նրա հրաժարականը կընդունեինք: Իրականում նա մեղավոր չէ, որ հավաքականը պարտվում է անընդմեջ երրորդ խաղում: Այդ պարտությունները տարբեր պատճառներ ունեն»,- նշեց Ռուբեն Հայրապետյանը:
ՀՖՖ նախագահը հայտարարեց նաև, որ 1-2 ֆուտբոլիստ իրենց կրկեսի ծաղրածուի պես են պահել: Անուններ նա չի հնչեցրել, բայց հետո, պատասխանելով մի այլ հարցի, զարմանք է հայտնել, թե ինչու ոչ ոք չի գրում Էդգար Մանուչարյանի խաղի մասին…
Ռուբեն Հայրապետյանը գոհ է Տարոն Ոսկանյանի խաղից: Նա համարում է, որ թեպետ Տարոնը սխալներ թույլ տվեց, այդուհանդերձ, մոտ ապագայում կարող է հաստատվել ազգային թիմի կազմում: Նույնը, ըստ ՀՖՖ նախագահի, կարելի է ասել նաև Կամո Հովհաննիսյանի մասին:

Исполком ФФА не принял заявление об отставке главного тренера национальной
Исполнительный комитет Федерации футбола Армении не принял заявление об отставке главного тренера национальной сборной Вардана Минасяна, заявил журналистам председатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян.
«Я понимаю Минасяна, который представил заявление после трех поражений. Сегодня исполком обсудил вопрос, и не принял заявление об отставке. Я поставил перед командой задачу, однако она провалилась. Хотя я и сам не принял заявление Вардана Минасяна, поскольку он не виноват в поражениях. Если бы он не был трудолюбивым и его не уважали игроки, то я бы принял. На самом деле, он не виноват в том, что сборная проигрывает третью игру подряд. Эти поражения имеют разные причины», - сказал Р.Айрапетян.
По его словам, 1-2 футболиста повели себя как цирковые клоуны. Имен Р.Айрапетян не назвал, однако отвечая на другие вопросы, выразил недоумение, почему никто не пишет про игру Эдгара Манучаряна.
Р.Айрапетян выразил удовлетворение игрой Тарона Восканяна, который, несмотря на ояд ошибок, может пополнить состав национальной сборной. То же, по словам Р.Айрапетяна, можно сказать и о Камо Ованнисяне.