«Սահմանի որոշ հատվածներում ադրբեջանական զինտեխնիկայի կուտակում է նկատվում»
«Պաշտպանության նախարարությունը հետևում է սահմանագծում հակառակորդի կողմից նկատվող ցանկացած շարժի ու պատրաստ է համապատասխան քայլեր ձեռնարկել` հնարավոր սադրանքներն ու գործողությունները չեզոքացնելու ուղղությամբ»,- այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ շաբաթվա սկզբին ադրբեջանական կողմը լուրեր էր շրջանառում այն մասին, թե հայ-ադրբեջանական սահմանին իրադրությունը լարված է, կողմերի միջև տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, ինչի արդյունքում ադրբեջանական կողմը մեկ զոհ ու երկու վիրավոր ունի (ՀՀ ՊՆ-ն հերքում էր վերոնշյալ լուրերի իսկությունը): Նման խոսակցությունները ակտիվացան նաև այսօր:
«Պաշտպանության նախարարությունն արդեն հերքել է ադրբեջանական կողմի տարածած լուրերն այն մասին, թե իբր սահմանագծում մարտի 25-26-ը փոխհրաձգություն է եղել և երկուստեք զոհեր են գրանցվել: Այնուամենայնիվ պետք է նշեմ, որ դրանից հետո ադրբեջանական կողմը կտրուկ ակտիվացել է և ներկայումս սահմանի որոշ հատվածներում ադրբեջանական զինտեխնիկայի և հատուկ ստորաբաժանումների կուտակում է նկատվում»,- ասաց Ա. Հովհաննիսյանը և կրկին ընդգծեց, որ հայկական կողմը պատրաստ է համապատասխան քայլեր ձեռնարկել և չեզոքացնել ցանկացած սադրանք:

А.Ованнисян: Азербайджанская сторона резко активизировалась на границе
«Министерство обороны отслеживает любое передвижение противника на приграничной полосе и готово предпринять соответствующие шаги с целью нейтрализации возможных провокаций и действий», - заявил сегодня в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Отметим, что в начале недели азербайджанская сторона распространила сведения о том, что ситуация на границе напряженная и в результате перестрелки на линии соприкосновения войск Азербайджана и Армении азербайджанская армия понесла потери. Еще тогда пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян заявил, что эта информация не соответствует действительности. Однако эти сведения сегодня вновь активизировались.
«Министерство обороны уже опровергло распространенные азербайджанской стороной слухи о том, якобы 25-26 марта на границе имела место перестрелка и обе стороны понесли потери. Тем не менее, должен отметить, что после этого азербайджанская сторона резко активизировалась и в настоящее время на некоторых участках границы наблюдается скопление азербайджанской военной техники и специальных подразделений», - сказал А.Ованнисян. Он вновь отметил, что армянская сторона готова предпринять соответствующие шаги и нейтрализовать любую провокацию.