«Սահմանի որոշ հատվածներում ադրբեջանական զինտեխնիկայի կուտակում է նկատվում»
«Պաշտպանության նախարարությունը հետևում է սահմանագծում հակառակորդի կողմից նկատվող ցանկացած շարժի ու պատրաստ է համապատասխան քայլեր ձեռնարկել` հնարավոր սադրանքներն ու գործողությունները չեզոքացնելու ուղղությամբ»,- այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ շաբաթվա սկզբին ադրբեջանական կողմը լուրեր էր շրջանառում այն մասին, թե հայ-ադրբեջանական սահմանին իրադրությունը լարված է, կողմերի միջև տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, ինչի արդյունքում ադրբեջանական կողմը մեկ զոհ ու երկու վիրավոր ունի (ՀՀ ՊՆ-ն հերքում էր վերոնշյալ լուրերի իսկությունը): Նման խոսակցությունները ակտիվացան նաև այսօր:
«Պաշտպանության նախարարությունն արդեն հերքել է ադրբեջանական կողմի տարածած լուրերն այն մասին, թե իբր սահմանագծում մարտի 25-26-ը փոխհրաձգություն է եղել և երկուստեք զոհեր են գրանցվել: Այնուամենայնիվ պետք է նշեմ, որ դրանից հետո ադրբեջանական կողմը կտրուկ ակտիվացել է և ներկայումս սահմանի որոշ հատվածներում ադրբեջանական զինտեխնիկայի և հատուկ ստորաբաժանումների կուտակում է նկատվում»,- ասաց Ա. Հովհաննիսյանը և կրկին ընդգծեց, որ հայկական կողմը պատրաստ է համապատասխան քայլեր ձեռնարկել և չեզոքացնել ցանկացած սադրանք:

Ministry spokesman: Azerbaijan has become more active at border
“Armenia’s Defense Ministry tracks movements of the enemy along the border zone, ready to take the respective steps for neutralization of possible provocations and actions,” Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisian told Aysor.am today.
Let us remind you that earlier this week the Azerbaijani side spread information that the situation at the border is tense and that the Azerbaijani side suffered casualties in skirmishes at the line of contact of Armenian and Azerbaijani armed forces. The ministry spokesman Artsrun Hovhannisian said at that time that the information does not correspond to reality. Yet the same information has been spread today.
“The Defense Ministry already denied the rumors spread by Azerbaijani side to the effect there were skirmishes at the border on March 25-26, with both sides suffering casualties. Nevertheless, I should note that later the Azerbaijani side has become much more active and at the moment Azerbaijani special units and military equipment are being accumulated at some sections of the border,” A. Hovhannisian said, reiterating that the Armenian side is ready to take the respective steps and neutralize any provocation.