«Արմավիան» 54,2 մլն է պարտք Ռուսաստանին
Հայաստանի ազգային փոխադրող «Արմավիան» ռուսաստանյան ընկերություններին և գերատեսչությունների նկատմամբ 54,2 մլն ռուբլու չափով ժամկետանց պարտքեր ունի: Այս մասին ասված է Ռոսավիացիայի պաշտոնական հարղորդագրության մեջ:
Lenta.ru-ի փոխանցմամբ` 44,3 մլն ռուբլին, ավիաընկերությունը պարտք է «Внуково», 1-ական մլն ռուբլի` «Сочи» և «Краснодар» օդանավակայաններին:
Բացի այդ, «Արմավիան» 288 հազար ԱՄՆ դոլար (ավելի քան 8,9 մլն ռուբլի) է պարտք Ռոսավիացիային` 2013թ.-ի հունվար ամսվա ընթացքում ավիանավիգացիոն սպասարկման համար:
«Արմավիայի» սեփականատեր Միխայիլ Բաղդասարովը դեռևս 1 տարի առաջ հայտարարել էր հնարավոր սնանկության մասին: Ավիաընկերությունում ֆինանսական դժվարությունները կապում էին «Զվարթնոց» օդանավակայանում սպասարկման բարձր սակագներով:

Armenia’s national carrier, Armavia airline owes various Russian companies and organizations overdue debts of a total of 54.2 million rubles, according to an official statement of Ross Aviation.
Armavia owes Moscow’s Vnukovo Airport 44.3 million rubles. The airline’s debts to the airports in the cities of Sochi and Krasnodar make one million rubles, Lenta.ru said.
In addition, Armavia owes Ross Aviation $288 thousand (more than 8.9 million rubles) for air navigation services in January 2013.
A year ago Armavia’s owner Mikhail Baghdasarov made an announcement about the possible bankruptcy of the airline. The company’s financial difficulties are said to be related to high service tariffs of Zvartnots Airport.