Պարույր Հայրիկյան. Ինձ շատ ավելի մեծ փոխհատուցում է հասնում
Մահափորձի ենթարկված նախագահի նախկին թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը, ում կառավարությունը բուժման նպատակով տրամադրել է 20.5 մլն դրամ, իր ֆեյսբուքյան էջում գրառումն է կատարել: Նա անդրադարձել է իր բուժմանը, իրեն տրամադրված գումարին, որը մեծ աղմուկ է հանել համացանցում:
«Սիրելի բարեկամներ,
Իմացայ, որ կրքեր են բորբոքուել իմ բուժմանը պետականօրէն աջակցելու հետ կեպուած։ Ծիծաղելին այն է, որ ես այդ դրամը դեռ չեմ ստացել, իսկ զարմանալին այն, որ այդքան չարակամներ ունենք։ Ինձ իրականում շատ աւելի մեծ փոխհատուցում է հասնում։ Պետականօրէն ներողութիւն են խնդրել կորցրածս 17 ու կէս տարիների համար ու առաջարկել փոխհատուցում 1991թ.-ին։ Ես այն ժամանակ չուզեցի մեր պետութեան հոգսն աւելացնել։
Գալով այդ հատկացուած գումարին, դա բուժհիմնարկների նախնական նշած գումարն է, որ կարող է աւելանալ եւ պակասել, կախուած ընթացքից։ Ճիշտ վարուեցին բոլոր այն անձինք՝ բժիշկներն ու պետական գործիչներն, ովքեր իմ առողջականը տառացիօրէն փրկելու նպատակով կատարեցին այդ հատկացումը։ Ես, իհարկէ, ունեմ այն փոխհատուցելու ծրագիր (դրա մասին ժամանակին կխօսեմ), բայց դա իմ կեանքի նպատակը չէ։
Ապրեն այն ընկերներս ու համեստ գործարարները, բարեկամներս, ովքեր ինձ զորակցում են թէ հւգեպէս, թէ նիւթապէս։
Այսօր երկրորդ բժիշկը հետազոտեց. նոր ցաւազրկողներ տուեց։ Զատիկից յետոյ, որ այստեղ էլ լուրջ նշում են, հաւանաբար, կսկսի հիմնական բուժումը։

The former presidential candidate Paruyr Hayrkian, who was injured in an attempted murder committed against him in January, wrote on his Facebook page, commenting on the government decision to allocate 20.5 million AMD for his treatment abroad:
“Feelings are running high after the government made a decision to assist me. The funny thing is that I have not yet received that sum, and it is strange that we have so many ill-wishers. In reality, I am entitled to a larger compensation. The state apologized to me for my lost 17 and a half years and offered compensation in 1991, but I declined to accept it.
As for the current allocation, the cost was estimated by medical establishments and may be reduced or increased, depending on the course of treatment. I am grateful to all doctors and state figures, who provided this allocation in order to save my health. I have my own compensation program (I will speak about it later).
Another doctor examined me today and prescribed new painkillers. The main treatment will start after Easter”.