Ս. Օհանյան. Խիզախությունը օրինակելի պետք է լինի բոլոր զինծառայողների համար
ՀՀ սահմանների անվտանգության ապահովումը ՀՀ զինված ուժերի ամենակարևոր խնդիրներից է: Հայկական բանակի սպան և զինվորը վստահորեն մարտական հերթապահություն են իրականացնում շփման գծի ամբողջ երկայնքով: Հերթական անգամ իրենց լավագույնս դրսևորած մի շարք զինծառայողներ այսօր պարգևատրվել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի կողմից: Այս մասին հայտնում են ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ սահմանները պաշտպանելիս, մարտական հերթապահության, բարդ իրավիճակներում արագորեն կողմնորոշվելու, ինչպես նաև զգոնություն, վճռականություն և խիզախություն ցուցաբերելու համար ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողներ, կապիտան Սմբատ Վարդանյանը, ավագ լեյտենանտ Ապետ Սարգսյանը, ինչպես նաև պայմանագրային զինծառայողներ ավագ Արթուր Վարդումյանը, սերժանտ Հայկ Մարտոյանը, կրտսեր սերժանտ Նահապետ Ղևոնդյանն ու շարքային Արմեն Շախիկյանը պարգևատրվել են «Մարտական հերթապահության համար» 1-ին աստիճանի, «Վազգեն Սարգսյան» և «Ծովակալ Հ.Ս. Իսակով» մեդալներով:
Շնորհավորելով զինծառայողներին պարգևատրման կապակցությամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարը նշել է, որ բանակի հզորությունից է կախված մեր ժողովրդի անվտանգությունը և կարևորել է զինծառայողների ցուցաբերած խիզախությունը: Սեյրան Օհանյանն ընդգծել է, որ նրանց խիզախությունը օրինակելի պետք է լինի ազգային բանակի բոլոր զինծառայողների համար:
Անմիջական զրույցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զինծառայողների թե՛ նյութական ապահովվածության, թե՛ սոցիալ-կենցաղային հարմարավետության պայմաններին, խոսել նրանց հետաքրքրող հարցերի շուրջ: Սեյրան Օհանյանը հայրենիքի պաշտպաններին մաղթել է ոգու արիություն, տոկունություն, առողջություն և բարի ծառայություն:

Сейран Оганян наградил военнослужащих, отличившихся во время службы
Обеспечение безопасности границ Армении – одна из важнейших задач Вооруженных сил страны. Офицеры и военнослужащие армянской армии уверенно осуществляют боевое дежурство по всей протяженности линии соприкосновения. Отличившиеся во время службы военнослужащие в очередной раз награждены министром обороны Сейраном Оганяном. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
За боевое дежурство, быстрое ориентирование в сложных ситуациях и проявленную при защите границ Армении бдительность, решительность и храбрость медалями «За боевое дежурство» 1-ой степени, «Вазден Саркисян» и «Адмирал Исаков» награждены военнослужащие ВС Армении капитан Смбат Варданян, старший лейтенант Апет Саркисян, а также военнослужащие контрактной службы старшина Артур Вардумян, сержант Айк Мартоян, младший сержант Нахапет Гевондян и рядовой Армен Шахикян.
Поздравив военнослужащих с награждением, министр обороны Армении отметил, что безопасность народа зависит от мощи армянской армии, подчеркнув важность проявленной военнослужащими храбрости. Сейран Оганян подчеркнул, что их храбрость должна служить примером для всех военнослужащих национальной армии.
Глава оборонного ведомства ознакомился с материальной обеспеченностью и социально-бытовыми условиями военнослужащих, поговорил об интересующих их вопросах. Сейран Оганян пожелал защитникам родины храбрости, здоровья и успешной службы.