«Քաղաքական գործիչներին «փչացնելու» գործում Սերժ Սարգսյանը գրոսմայստեր է»
Հայաստանի քաղաքագետների միության նախագահ Հմայակ Հովհաննիսյանը այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադառնալով ՀՀ կառավարության կողմից ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանին 20.5 մլն դրամ գումար հատկացնելուն արտերկրում բուժման համար, Հ. Հովհաննիսյանը նշեց, որ վերջին դեպքերից հետո այդ քայլը ժողովրդի մոտ այլ կերպ է ընկալվում: «Եթե մինչև հիմա պետությունը փոխհատուցած լիներ հոկտեմբերի 27-ից հետո բոլոր տուժողներին, հրամանատարների կողմից շահագործված զինվորների, 2008 թ.-ի դեպքերից տուժածների նկատմամբ, ինչպես նաև այն, որ Պարույր Հայրիկյանը չհետաձգեց ընտրությունների օրը, ինչը ձեռնտու էր իշխանություններին, ժողովրդի մոտ այդ քայլը այլ կերպ ընդունվելու առիթ հանդիսացավ»,- ասաց նա:
Նրա խոսքով` սակայն այս իրավիճակում տուժում է Պ. Հայրիկյանը, իսկ քաղաքական գործիչներին «փչացնելու» գործում Սերժ Սարգսյանը գրոսմայստեր է: «Գեղամյան, Բաղդասարյան, հերթը եկավ Պարույր Հայրիկյանին: Սա ողբերգություն է, քանի որ չկան զորեղ դեմքեր»,- ասաց Հ. Հովհաննիսյանը:

Политолог: В создавшейся ситуации пострадает имидж Паруйра Айрикяна
Председатель Союза политологов Армении Амаяк Ованнисян сегодня в ходе встречи с журналистами обратился к решению правительства Армении выделить 20.5 млн. драмов на организацию лечения лидера Объединения «Национальное самоопределение», экс-кандидата в президенты Паруйра Айрикяна.
Политолог отметил, что после событий последних лет этот шаг правительства воспринимается народом по иному.
«Если бы до сих пор правительство предоставило бы компенсацию всем, кто пострадал в результате теракта 27 октября или военнослужащим, пострадавшим из-за действий командиров, жертвам событий 2008 года, этот шаг не был бы воспринят народом подобным образом. Нужно учесть также то обстоятельство, что Паруйр Айрикян не отложил выборы, что было выгодно властям», - сказал политолог.
По словам А.Ованнисяна, в этой ситуации пострадает имидж Паруйра Айрикяна, поскольку власти обладают опытом дискредитации политических деятелей. «Арташес Гагамян, Артур Багдасарян, очередь дошла до Паруйра Айрикяна. Это просто трагедия, поскольку влиятельных лиц не осталось», - отметил политолог.