Ր. Հովհաննիսյան. Հույս ունեմ՝ Սերժ Սարգսյանը սթափ գնահատական կտա իրավիճակին
Սիսիանում մարզային հանդիպումների շրջանակում նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մոտավոր ներկայացրեց այն գործողությունների պլանը, որ պետք է տեղի ունենա ապրիլի 9-ին, երբ նախատեսված է վերընտրված նախագահ Սերժ Սարգսյանի երդմնակալության արարողությունը:
«Պարզապես եկա բարև ասելու Ձեզ, շնորհակալություն հայտնելու, որ վերջին երեք շաբաթվա ընթացքում զորակցել եք, ուժ տվել ինձ»,- ասաց Հովհաննիսյանը;
Շարունակելով խոսքը` նախագահի նախկին թեկնածուն հույս հայտնեց, որ ապրիլի 9-ին Սերժ Սարգսյանը սթափ գնահատական կտա իրավիճակին. «Իմ կյանքի գնով մենք ունենալու ենք ազգային միասնություն, հարցը նրանում է, թե նա կարող է քայլ կատարել դեպի ժողովուրդը»,- ասաց նա` հավելելով, թե դա վերջնագիր չէ:
Նկատենք, որ ավարտվեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանի այցելությունը Սյունիք մարզ: «Ժառանգության» առաջնորդն այսօր այցելել է Կապան, Գորիս, Սիսիան քաղաքներ: Այժմ ուղևորվում է Վայոց ձորի մարզ:

Hovannisian: I hope Sargsyan will make sober assessment of situation
During his regional trip to Syunik province today, the ex-presidential candidate Raffi Hovannisian outlined his action plan for April 9 when the inauguration of President elect Serzh Sargsyan will be held.
“I just came to say hello to you and thank you for supporting me and giving me strength in the past three weeks,” Hovannisian stated.
He expressed hope that on April 9 Serzh Sargsyan will make a sober assessment of the situation. “We will have national unity at the cost of my life, but the question is whether he will be able to take a step toward the people,” Hovannisian said, adding that it is not an ultimatum.
The regional trip of Raffi Hovannisian to Syunik province, during which he visited the cities of Kapan, Goris and Sisian, ended. Then he headed towards Vayots Dzor province.