Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Հայաստանի ասորական համայնքին
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ ասորական Նոր տարվա` Հաբ-Նիսանի կապակցությամբ: Չեմ կասկածում, որ դուք այս գեղեցիկ տոնը նշելու եք արժանի շուքով և հանդիսավորությամբ` պահպանելով հավատարմությունը ձեր ազգային ավանդույթներին:
Հայ և ասորի ժողովուրդների դրացիությունն ու բարեկամությունը, համագործակցությունն ու մշակութային փոխհարստացումը դարերի պատմություն ունեն: Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին, այդ թվում` հայերի և ասորիների ներկա սերնդին բախտ ու պատիվ է վիճակվել շարունակել ու նորովի զարգացնել այդ ավանդույթները:
Շնորհավորելով բնության զարթոնքը խորհրդանշող այս տոնի առթիվ` մաղթում եմ ձեզ, որ նոր տարում բազմապատկվեն ձեր հաջողությունները: Վստահ եղեք, որ մեր ընդհանուր հայրենիքը շատ ավելի ուժեղ է ձեզնով և ձեր հաջողություններով»:

Armenian President Sezrh Sargsyan sent a congratulatory message to the Assyrians of Armenia on the occasion of Hab Nisan (the Assyrian New Year).
The president stressed that the friendship of the Armenian and Assyrian peoples, their cooperation and mutual enrichment of their national cultures have centuries-old history, the presidential press service reported.
“All Armenian citizens, including the current generation of the Armenians and the Assyrians have the honor of continuing and developing these traditions in a new way. My wish is that you multiply your achievements in the new year. You can be sure that our common homeland is becoming stronger, also thanks to your efforts,” the message in particular reads.